1 r:..' w -s De Feira Nova-hypermarkten wisten hun goede posities verder te versterken. De hypermarktformule blijkt goed te voldoen en heeft een eigen plaats naast de supermarkten. De kosten werden in 1994 teruggebracht. De drie grote Feira Nova-hypermarkten in Braga, Aveiro en Barreiro konden in 1994 hun bedrijfsresultaat aanzienlijk verbeteren. Tsjechië De omzet van Ahold's Tsjechische dochter Euronova groeide tot f116 miljoen: een stijging van 48,4% in lokale valuta. Flet bedrijfs resultaat verbeterde aanzienlijk en bereikte in het vierde kwartaal het omslagpunt van verlies naar winst. Flet bedrijf is inmiddels uit gegroeid tot een vooraanstaande levensmiddelendistributeur in Tsjechië. Het was het eerste jaar dat Euronova onder Tsjechisch management opereerde. In de stad Olomouc opende Euronova zijn eerste discount winkel onder de naam Sesam. De bedoeling is ervaring op te doen met deze winkelvorm. Euronova heeft nu drie formules in Tsjechië. Behalve de discountwinkel en de 32 Mana-supermarkten, exploi teert Euronova inmiddels ook drie cash carry's, die zich richten op de institutionele markt. Elf Mana-winkelpanden, die voordien gehuurd werden, konden in 1994 in eigendom worden verworven. Kr. ■!r~ imaasi Zowel de European Retail Alliance (ERA) als Associated Marketing Services (AMS), de samenwerkingsverbanden waar Ahold deel van uitmaakt, behaalden opnieuw gezamenlijke voordelen. Bij de ERA-partners (Ahold, Argyll en Casino) lagen die voornamelijk op het vlak van kennisuitwisseling, bij de twaalf AMS-partners op het gebied van synergiemarketing. Ahold versterkte zijn posities in Portugal en Tsjechië. Van boven naar beneden: stokvisafdeling bij Feira Nova in Barreiro, een Mana-supermarkt in Brno en een wijnafdeling bij Pingo Doce in Lissabon. noiiaü: Europese samenwerking Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994 1 3

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 17