Door de verbeterde efficiency kon GVA het aantal arbeidsplaatsen aanzienlijk verminderen. De integratie van de commerciële activiteiten van de ver schillende onderdelen werd in het verslagjaar voltooid. Voor bestel len, leveren en advies wordt nu gebruik gemaakt van nieuwe computerprogramma's die volledig afgestemd zijn op de specifieke wensen van de relaties. De concurrentiekracht kon daardoor sterk worden verbeterd. GVA richt zich nu uitsluitend op de kernactivi teit: de levering van een volledig pakket levensmiddelen en non- foodartikelen aan institutionele klanten in Nederland. GVA slaagde erin verschillende grote relaties in de sectoren gezondheidszorg, catering, scholen en bedrijfskantines aan te trek ken. Daarnaast was het bedrijf hoofdleverancier van de Europese jamboree. Als onderdeel van de nieuwe strategie werden enkele vlees- produktiebedrijven, Evers Horeca Totaal en Imarco begin 1995 afgestoten. De omzet van de groothandelsorganisatie Schuitema nv (voor 73% eigendom van Ahold) steeg met 5,3% tot f3.077 miljoen (1993: f2.922 miljoen). Het bedrijfsresultaat nam belangrijk toe. Het marktaandeel van de gezamenlijke Schuitema-formules in de Nielsen-markt steeg tot 10,2% (1993: 10,0%). De bij Schuitema aangesloten zelfstandige supermarkton dernemers, actief onder de winkelformules Cl000, Spar, Kopak en Casper, behaalden een gezamenlijke consumentenomzet van f 3.819 miljoen: een stijging van 4,7% ten opzichte van 1993. Met name de ClOOO-formule realiseerde een aanzienlijke groei. Eind 1994 waren 504 supermarktondernemers bij Schuitema aangesloten. In mei werd gestart met de bouw van een nieuw distributiecentrum in Woerden voor de bevoorrading van de winkels in West-Nederland. Het centrum, dat begin 1996 in gebruik wordt genomen, zal drie verouderde centra vervangen. rnnm GVA levert een volledig pakket levensmiddelen en non food aan institutionele klanten. De ClOOO-formule van Schuitema realiseerde een aanzienlijke groei. Groothandel Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994 9

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 13