De omzet van De Tuinen (gezondheidsdrogisterijen) groeide met 28,4% tot f32 miljoen. Het resultaat was, evenals in 1993, negatief. De formule van De Tuinen werd verder toegespitst op gezond- heidsprodukten en daaraan verwante artikelen. De omzet van zoetwarenketen Jamin (inclusief omzet aan franchisenemers) steeg met 5,4 tot f 132 miljoen. Ook het resultaat nam toe. Jamin heeft in 1994 een begin gemaakt met een formulewijziging waarbij zowel winkelpresentatie, bedrijfsvoering als assortiment worden verbeterd. De nadruk is komen te liggen op de verkoop van snoep, chocolade en koek. Andere produktgroepen, waaronder typische kruidenierswaren en tabak, worden gesaneerd. De omzet van Pragmacare (farmaceutische activiteiten) nam opnieuw toe. Het bedrijfsresultaat stond onder druk. Pragmacare levert onder andere niet-receptgebonden geneesmid delen aan Etos en Albert Heijn. De bij Pragmacare aangesloten apotheken behaalden een bevredigend resultaat. Omzet en bedrijfsresultaat van Ter Huurne, dat zich met zijn grenswinkels vooral op Duitse consumenten richt, namen in 1994 belangrijk toe. De gezamenlijke omzet van de produktiebedrijven Marvelo, Meester, Nistria, Albro en Vaco (gevestigd in België) nam met 4,1% toe tot f 620 miljoen. Het bedrijfsresultaat daalde licht, voornamelijk als gevolg van druk op de marges. De produktiebedrijven maken levensmiddelen die voornamelijk aan Albert Heijn worden geleverd. De afzet van Marvelo, fabrikant van koffie, thee en andere levens middelen nam fractioneel af. Het bedrijfsresultaat steeg daarentegen. Dat was vooral te danken aan de groei van de afzet in koffie. In het afgelopen jaar boekte Marvelo vorderingen met de ontwikkeling van nieuwe produkten binnen het bestaande assortiment. Vleeswarenbedrijf Meester kende een moeilijk jaar. De afzet nam fractioneel af en het resultaat liep enigszins terug. De modernise ring van het bedrijf werd in 1994 voortgezet. Dat resulteerde in de opening van een nieuwe produktieruimte die ruimschoots voldoet aan de Europese richtlijnen voor vleesverwerking. De afzet van Nistria (dieetvleeswaren) vertoonde een gerin ge daling. Het resultaat was licht negatief. Het bedrijf bracht een groot aantal nieuwe produkten op de markt. Ook de afzet van Albro Bakkerijen Zwanenburg was fractio neel lager. Door lagere marges en eenmalige kosten was het bedrijfs resultaat negatief. Medio maart 1995 maakte Ahold het voornemen bekend Albro over te dragen aan Quality Bakers. Hiertoe werd een intentieverklaring getekend. De afzet van Vaco, leverancier van kant-en-klaarmaaltijden, nam belangrijk toe. Het bedrijfsresultaat verbeterde aanmerkelijk en was voor het eerst positief. Het bedrijf breidde in het verslagjaar zijn assortiment kant-en-klaarmaaltijden belangrijk uit. De omzet aan derden van Grootverbruik Ahold (GVA) bedroeg f 645 miljoen en was daarmee iets hoger dan in 1993. Het beleid om onrendabele omzet af te stoten werd voortgezet. Het positieve bedrijfsresultaat nam verder toe. In 1994 ging GVA verder met het aanpassen van de organisatie en het terugdringen van de kosten. Produktiebedrijven De nieuwe produktieruimte van Meester. Grootverbruik 8 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 12