Ahold heeft in 1993 opnieuw een behoorlijke winstgroei kunnen realiseren. Het bedrijfs resultaat nam toe van f 520 miljoen in 1992 tot f 658 miljoen in 1993: een stijging van 26,5%. Het nettoresultaat na belastingen bedroeg f 343 miljoen: een toename van 12,5%. De bedrijfsonderdelen in Nederland, met Albert Heijn voorop, leverden opnieuw een goede prestatie. In de Verenigde Staten droegen met name BI-LO, Giant en Tops sterk bij, maar bleven Edwards en Finast achter. Onze activiteiten in Portugal ontwikkelden zich voorspoedig. Raad van Bestuur Wie de resultaatontwikkeling over de afgelopen 5 jaar beschouwt, Drs. C.H. van der Hoeven, president constateert dat het nettoresultaat na belastingen is gestegen van f 146 F.I. Ahlqvist miljoen in 1988 naar f 343 miljoen in 1993. Aanmerkelijk meer dan Drs. P.J. van Dun een verdubbeling. De winst per aandeel is gemiddeld met 12% per E.S. Moerk jaar toegenomen en de koers van het aandeel is in deze periode ver R. Zwartendijk drievoudigd. Door jaarlijks aanzienlijke bedragen te investeren in de bestaande en nieuwe activiteiten, door te innoveren, streeft Ahold Mr. P.P.J. Butzelaar, directeur juridische zaken ernaar in de toekomst vooraanstaand, winstgevend en door de consu H. Gobes, directeur communicatie ment geprefereerd te blijven. De goede relatie met de consument, Drs. A.M. Meurs, directeur financiën van wie er miljoenen als vaste klant onze winkels bezoeken, is de C. Sterk RA, directeur administratie sleutel tot het succes. Naar hen te luisteren, hun wensen en behoef ten te vervullen en dit beter te doen dan de concurrent, is de Mr. N.L.J. Berger, secretaris der vennootschap opdracht die elke Ahold-dochter heeft. Als we, zoals afgelopen jaar bij Edwards, constateren dat onze lokale strategie niet meer voldoet, Raad van Commissarissen nemen we ingrijpende maatregelen ter correctie. Kennis en ervaring II'. J.H. Choufoer, president-commissaris van zusterbedrijven worden dan gebruikt om de gewenste formule- Mr. R.J. Nelissen, plu voorzitter en marketingombouw te helpen realiseren. Dat resulteert in een aan R.J. Bogomolny pak die de lokale consument lijkt aan te spreken. We verwachten dan Dr. A. Heijn ook dat Edwards in 1994 weer een positieve bijdrage levert aan het Drs. J. de Koning resultaat van Ahold USA. Ir. A.J. Kranendonk In onze bedrijfstak is wereldwijd al enige jaren een beweging Prof. dr. R.F. Meyer gaande van verdere concentratie en internationalisatie, zowel bij han del als industrie. Schaalgrootte biedt in toenemende mate voordelen Dr. J.F.A. de Soet, adviseur en beperkt zich niet tot de landsgrenzen. De uitdaging in de toe komst zal zijn hier zoveel mogelijk van te profiteren en tegelijkertijd Samenstelling per 31 maart 1994 met elke winkelketen afzonderlijk een lokale identiteit te behouden. Dit vergt een gedecentraliseerde organisatiestructuur, zoals Ahold nu al enige jaren heeft. Het is in onze visie noodzakelijk verdere profijtelijke groei te realiseren in zowel bestaande als opkomende marktgebieden. Alleen dan zullen we in het nieuwe internationale krachtenveld de belangen van allen die bij Ahold betrokken zijn optimaal kunnen behartigen. De mogelijkheden daartoe zijn duidelijk aanwezig. De onderneming heeft zich ten doel gesteld de komende 5 jaar opnieuw in omvang te 2 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1993

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 6