Nederlandse Ahold-bedrijven. Hiertoe behoren ook de ontwikkeling van winkelcentra en projectmanagement. De winkelketendirecties formuleren hun vestigingswensen en blijven volledig betrokken, terwijl Ahold Vastgoed de gesprekken voert en ontwikkelingen leidt. Dankzij de bundeling van ken nis en ervaring op centraal niveau bij een hooggespecialiseerde vastgoed organisatie wordt door onze Nederlandse winkelketens en diensten optimaal geprofiteerd tegen de laagst mogelijke kosten. Coördinatie van bepaalde activiteiten op het gebied van management development maakt het mogelijk om 'grensoverschrijdende' mutaties te realiseren. Interessant is voorts de gecoördineerde inkoop van advertenties in de media, waaronder televisie. Reclameactiviteiten van onze Nederlandse bedrijven nemen immers een belangrijk deel van de marketingkosten voor hun rekening. OVER DE GRENZEN De samenwerking in Europa komt eveneens van de grond. De komende jaren wordt een snelle opgang van het eigen merk van Pingo Doce in Portugal verwacht, mede dankzij de beschikbaar gestelde ervaring van Albert Heijn op dit gebied. In de toekomst kan daaruit verdere efficiency resulteren, omdat de huismerken bij dezelfde fabrikanten in nog grotere volumes kunnen worden geproduceerd. Op het gebied van logistiek en distributie komt kennisoverdracht tus sen Albert Heijn en Pingo Doce eveneens van de grond. Er zijn momenteel AH-experts in Portugal om te assisteren bij de integratie van de verschillen de logistieke systemen, met inbegrip van de in 1993 aangekochte nieuwe ketens. Interne samenwerking tussen Nederland en de Verenigde Staten en vice versa is nog beperkt, maar biedt wel aantrekkelijke perspectieven. Albert 34 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1993

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 38