praktische bijdragen van Giant-marketingspecialisten, was voor de formule- ombouw ook het beschikbaar komen van de geavanceerde informatiesyste men essentieel. De software is speciaal voor de 'every day low price'- formule gecreëerd en jarenlang in de Giant-markten verfijnd. Voorts werken de ketens nauw samen bij de ontwikkeling en het gebruik van eigen merken. Door het overnemen van eikaars eigen-merk- produkten ontstaan synergievoordelen. Zo is het eigen merk van Finast bij voorbeeld ook te vinden op de schappen van Giant. In 1993 is onder de noemer van synergie in de Verenigde Staten begonnen met de bouw van een centraal distributiecentrum in Buffalo (NY). Het nieuwe DC zal onze ketens voorzien van drogisterij- en gezondheids- produkten. Door de gezamenlijke inkoop en distributie zullen aanzienlijke kostenverlagingen worden gerealiseerd voor iedere deelnemende keten afzonderlijk en voor Ahold USA in totaliteit. Ook door bundeling van transporten worden straks significante efficiency-verbeteringen mogelijk. Voor de leveranciers leidt de centrale inkoop en distributie eveneens tot kos tenreducties, waarvan een deel zal kunnen worden doorgegeven aan de afnemer. Het nieuwe DC zal in de loop van 1994 operationeel zijn. Daarnaast hebben mogelijkheden op het gebied van datacommuni catienetwerken het management van de Amerikaanse ketens doen besluiten hun datacenters samen te voegen. Werkzaamheden die nu nog op de afzon derlijke computersystemen en databanken van de werkmaatschappijen worden uitgevoerd zoals boekhouding, salarisadministratie en DC-systemen zullen in de nabije toekomst vanaf één lokatie worden verwerkt. Een hoogst belangrijke beslissing voor de onderneming, die alleen mogelijk is omdat het onderliggende synergiedenken is aanvaard. De bestaande datacenters blijven functioneren als lokale knooppunten voor in- en output. Voor de gebruikers blijft de beschikbaarheid van informatie onverminderd. Dit 32 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1993

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 36