Kennis en ervaring behoren tot de ruggegraat van een bedrijf. Dat geldt ook voor Ahold. Echter, kennis en ervaring blijven maar al te gemakkelijk op één plaats zitten en komen om een of andere reden niet beschikbaar voor anderen. Het toepasbaar maken van dergelijke waardevolle kennis en ervaring ten behoeve van andere werkmaatschappijen kan tot grote verbeteringen leiden. Zowel in Europa als in de Verenigde Staten is een dergelijke succesvolle interne samenwerking inmiddels op gang gekomen in logistiek en distribu tie, inkoop, informatiesystemen, formuleontwikkeling, eigen merken, marktonderzoek, management development en technologie. VERENIGDE STATEN De managementteams van de vijf Ahold-werkmaatschappijen in de Verenigde Staten: BI-LO, Giant Food Stores, Edwards, Tops Markets en Finast, doen al enige tijd bepaalde activiteiten gezamenlijk in plaats van afzonderlijk. Zo kan geprofiteerd worden van de Ahold-schaalgrootte. In de afgelopen jaren zijn bij Ahold USA 23 synergiegroepen opgezet. Elke groep is samengesteld uit specialisten van de vijf ketens en heeft een eigen werkprogramma en doelstellingen. Concrete resultaten zijn inmiddels gegenereerd en dat hieruit in de toekomst meer zichtbare voordelen zullen voortvloeien, ligt voor de hand. De interne samenwerking in de Verenigde Staten betreft soms zaken van strategische aard. Een treffend voorbeeld is de implementatie van de 'every day low price'-formule bij onze keten Edwards Super Food Stores. Het unieke prijssysteem van zusteronderneming Giant, dat zijn waarde in Pennsylvania iedere dag ruimschoots bewijst, werd met succes in 1993 door de Edwards-winkels in Connecticut, New York en Massachusetts geadop teerd. Een omschakeling die grote kennis van de complexe nieuwe formule noodzakelijk maakt bij zowel het management als de medewerkers in win kels, distributiecentra, inkoop en operationele afdelingen. Behalve door de Koninklijke Ahold Jaarverslag 1993 31

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 35