Bericht Raad van Commissarissen Wij bieden u hierbij de door de Raad van Bestuur opgestelde en door ons vastgestelde jaarrekening over het boekjaar 1993 ter goed keuring aan. Deze jaarrekening is op ons verzoek gecontroleerd door Deloitte Touche Registeraccountants. De accountantsverklaring treft u aan op pagina 65 onder het hoofdstuk 'Overige gegevens'. De statutaire winstverdeling staat vermeld op pagina 64. In overleg met de Raad van Bestuur is besloten f 220 miljoen toe te voe gen aan de reserves. In overleg met de Raad van Bestuur stellen wij u voor het dividend over 1993 per gewoon aandeel van f 1,25 nominaal vast te stellen op f0,62 en 0,23 (1992: f0,57 en 0,22). Hiervan is inmid dels f 0,17 en 0,06 (1992: f 0,15 en 0,06) als interimdividend betaalbaar gesteld. Het slotdividend ad f 0,45 en 0,17 (1992: f 0,42 en 0,16) zal, evenals het interimdividend, opgenomen kunnen worden in contanten of in aandelen ten laste van de fiscaalvrije agioreserve. De omvang en samenstelling van dit keuzedividend zal op 2 mei 1994 na beurs (Amsterdam) bekend worden gemaakt. Volgens rooster zijn ir. J.H. Choufoer en dr. A. Heijn aan de beurt om af te treden. Beiden hebben meegedeeld voor herbenoeming in aanmerking te willen komen. De Raad van Commissarissen heeft besloten de heren Choufoer en Heijn met ingang van 9 mei 1994 op nieuw te benoemen tot commissaris. Dit besluit is genomen nadat de Commissie van Aandeelhouders en de Centrale Ondernemingsraad in de gelegenheid waren gesteld voor de vervulling van de vacatures aanbevelingen te doen en nadat was vastgesteld dat genoemde orga nen geen bezwaar aantekenden tegen deze herbenoemingen. doorgemaakt. Wij zijn hem dan ook veel dank verschuldigd voor zijn belangrijke bijdragen. In de loop van het boekjaar werd bijlage X van het fondsen reglement van de Amsterdamse Effectenbeurs van toepassing op de vennootschap. Ingevolge deze nieuwe regeling is besloten dat dr. J.F.A. de Soet, teneinde zijn lidmaatschap van het bestuur van de Stichting Ahold Continuïteit te kunnen voortzetten, aftreedt als lid van de Raad van Commissarissen. Wij hebben de heer De Soet gevraagd om prof. dr. J. Kreiken per 1 januari 1994 op te volgen als adviseur van de Raad van Commissarissen. Gedurende het verslagjaar lieten wij ons op de hoogte houden van de gang van zaken en werd periodiek vergaderd met de Raad van Bestuur. Beraadslaagd is over onderwerpen als de ondernemings strategie, de kwartaalresultaten en de ontwikkeling van de vermo genspositie. Ook is overlegd over door de vennootschap verrichte acquisities, over wijziging van de statuten en de beursnotering aan de New York Stock Exchange. Daarnaast zijn wij actief betrokken geweest bij de werving en selectie van een nieuw lid van de Raad van Bestuur, hetgeen geresulteerd heeft in de benoeming van de heer E.S. Moerk. De overlegvergaderingen van de Centrale Ondernemingsraad waarin de jaarcijfers en het sociaal beleid van Ahold werden behandeld, zijn door leden van onze raad bijgewoond. Prof.dr. J. Kreiken heeft de wens te kennen gegeven zijn huidige functie als adviseur van de Raad van Commissarissen per 31 decem ber 1993 te beëindigen. De heer Kreiken heeft de vennootschap gedurende 25 jaar gediend als lid, voorzitter en adviseur van de Raad van Commissarissen. Uit dien hoofde is hij nauw betrokken geweest Raad van Commissarissen bij alle ontwikkelingen en de enorme groei die Ahold in die tijd heeft Zaandam, 31 maart 1994 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1993 29

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 33