Profiel van Ahold behaalde in 1993 een omzet van f 27 miljard en een nettoresultaat van f343 miljoen. De onderneming bezit 16 detail- handelsbedrijven met in totaal ruim 2.100 supermarkten en speciaalzaken. Het bedrijf heeft 120.000 medewerkers. Grondslagen ondernemingsbeleid Ahold Inhoud IV Kerncijfers 1993 1 Belangrijke gege\ens Koninklijke Ahold 2 Aan de aandeelhouders 4 Jaarverslag Raad van Bestuur 29 Bericht Raad van Commissarissen 30 De verborgen kracht van Ahold: Samenwerking 39 Jaarrekening 64 Overige gegevens 66 Rapport van de Trustee 67 Kerncijfers over tien jaar 70 Bestuur en management 72 lmestor-relationsinformatie Koninklijke Ahold nv is een onderneming die als distributeur en producent van consumptiegoederen en als verlener van diensten, primair door middel van winkels in Nederland, overig Europa en de Verenigde Staten, aan zeer veel consu menten en institutionele klanten levert. Het doel van de onderneming is deze rol in de samen leving naar behoren te blijven vervullen, zowel in huidige als in nieuwe marktgebieden, en daarmee tevens een goed rende ment te behalen. In samenhang hiermee wordt in belangrijke mate werkgelegenheid verschaft. Gelet op dit doel en de verantwoordelijkheid die daar aan verbonden is, wordt de continuïteit van de onderneming als voorwaarde gezien. Over zijn toekomst wil Ahold in zelf standigheid kunnen beslissen. Het behoud van onafhankelijk heid en een eigen identiteit is daarbij een streven. De consument staat in het beleid van Ahold centraal. De activiteiten worden daarom voortdurend aangepast aan de wensen van de consument en aan steeds veranderende markt omstandigheden. Primair is hierbij het uitgangspunt om de consument waar voor zijn geld te bieden, waarbij aan aspec ten als kwaliteit en assortiment, veiligheid en informatie grote aandacht wordt besteed. Voor de medewerkers wil Ahold een werkgever zijn die naast adequate honorering uitdagingen biedt, deskundig opleidt en motiveert. Ten behoeve van de aandeelhouders streeft Ahold naar een goed rendement op geïnvesteerd vermogen. Alle activitei ten, zowel nieuwe als bestaande, zullen hieraan voortdurend worden getoetst. Ahold streeft er tevens naar geïnteresseer den, zoveel als mogelijk en verantwoord is, informatie te ver schaffen over de gang van zaken bij de onderneming. Ahold hecht aan een bestendige relatie met de leveranciers, die voor beide partijen zakelijk interessant is. Maatschappelijke belangen zoals werkgelegenheid, ruimtelijke ordening, milieu en volksgezondheid, zullen in het ondernemingsbeleid nadrukkelijk worden betrokken. V

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 2