Ahold in de samenleving Op concernniveau en door afzonderlijke dochterondernemingen in Europa en de Verenigde Staten worden talrijke activiteiten onder steund in de lokale gemeenschappen waartoe onze bedrijven beho ren. Het plaatselijke verenigingsleven en particuliere initiatieven zijn hierdoor mede mogelijk. Het aantal aanvragen voor steun is ook in het verslagjaar weer toegenomen. Ahold draagt door middel van donaties vooral bij aan projecten van nationale charitatieve organisa ties. Op onderwijsgebied richt Ahold zich op het instandhouden van goede opleidingsmogelijkheden in distributie, logistiek en detail handel. Ook wetenschappelijk onderzoek in deze sectoren wordt gestimuleerd. Hiertoe werkt Ahold samen met verschillende univer siteiten in Nederland en de Verenigde Staten. Hieronder valt ook de samenwerking met Cornell University, waar via de Stichting Gerrit Jan Heijn Fellowship kinderen of partners van Ahold-medewerkers een opleiding kunnen volgen. Op het brede terrein van de cultuur kiest Ahold ieder jaar een klein aantal tentoonstellingen uit voor een financiële ondersteu ning. Daarnaast wordt ook ieder jaar de uitgave van publikaties mede mogelijk gemaakt. Als zeer belangrijk worden in de Verenigde Staten de 'inner city'-activiteiten van Finast ervaren. Voor de ontwikkeling en instandhouding van zijn supermarkten in de arme binnenstad van Cleveland werd Finast afgelopen jaar met de 'Business Enterprise Trust Award' onderscheiden. Deze winkels worden door de klanten hooglijk gewaardeerd omdat ze voor hun boodschappen nu in hun eigen buurt terecht kunnen. Daarnaast bieden de winkels werkgele genheid aan jongeren en mogelijkheden voor opleiding. De betrokkenheid van onze medewerkers bij het lot van de minder bevoorrechten in de samenleving verdient grote waardering. Talrijke acties, door Ahold-bedrijfsonderdelen gevoerd, zijn succes vol door de persoonlijke inzet van onze medewerkers, die hun vrije tijd hiervoor beschikbaar stellen. Deze gemeenschapszin wordt als zeer positief ervaren. In 1993 werden opnieuw talrijke maatregelen genomen ten behoeve van het milieu. De hoeveelheid verpakkingsmateriaal wordt waar mogelijk teruggedrongen en ook aan de materiaalsoort wordt veel aandacht besteed. Vooral waar het eigen-merkprodukten betreft, kan bij de fabrikant grote invloed worden uitgeoefend op de verpakking. De klant waardeert deze maatregelen, omdat hierdoor ook in de huishoudens de hoeveelheid afval op den duur kan worden beperkt. Nagenoeg alle bedrijfsonderdelen van Ahold beschikken nu over hun eigen milieuspecialist. Vanuit de holding worden de verschillende activiteiten gecoördineerd. Een en ander betekent dat Ahold nu alert kan aansturen op alle noodzakelijke veranderingen als gevolg van maatregelen die uit oogpunt van milieuzorg en energiebesparing worden genomen. Ahold is actief lid van brancheorganisaties die op nationaal en Europees niveau zorgen voor de behartiging van de detailhandels belangen. In de Verenigde Staten is dit het Food Marketing Institute (FMI), dat in Washington belangen van detaillisten behartigt. In Nederland is Ahold nauw betrokken bij onder meer de Raad Nederlandse Detailhandel en het Centraal Bureau Levensmiddelen handel (CBL). In Brussel, bij de Europese Unie, maakt Ahold zowel gebruik van een eigen public-affairskantoor als van EuroCommerce en CIES, professionele organisaties die namens de handel zorgen voor adequate belangenbehartiging en onderlinge contacten. Ahold- vertegenwoordigers hebben zitting in nagenoeg alle besturen van deze overkoepelende organisaties. Daarnaast onderhoudt Ahold via zijn eigen public-affairsafdeling rechtstreekse contacten met de over heden en de politiek in Nederland en daarbuiten. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1993 23

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 27