Het nieuwe Tops International Super Center, Niagara Falls, NY Tops Markets Voor Tops Markets was 1993 opnieuw een uitstekend jaar. De omzet steeg van 1.393 miljoen tot 1.500 miljoen: een toename van 7,7%. Ook het resultaat gaf een sterke stijging te zien, ondanks de terugloop in grensverkopen als gevolg van de zwakte van de Canadese economie en de Canadese dollar. De prestaties van Tops kwamen tot stand in een markt die in 1993 enigszins onder druk stond. Niettemin wisten de Tops-super stores dankzij grote nadruk op serviceverlening, een zeer uitgebreid assortiment met veel verse artikelen, waaronder warme kant-en- klaarmaaltijden, scherpe prijsstelling en zorgvuldige kostenbeheer sing, ruimschoots aan de verwachtingen te voldoen. In het verslagjaar introduceerde Tops de campagne 'Walter' ter promotie van verse groente en fruit. In maart opende Tops zijn tweede International Super Center. De nieuwe winkel trekt vele klanten uit de wijde omgeving vanwege zijn zeer brede assortiment en sterke produkt- presentatie. Ook de omzet van de Wilson Farms-buurtwinkels, onderdeel van Tops Markets, groeide in vergelijking met 1992. De omzet van de Vix-discountdrogisterijen voldeed aan de verwachtingen. In december versterkte Vix zijn positie door de overname van een concurrent. Tops Markets telde eind 1993 59 Tops Friendly Markets (waarvan 7 franchisevestigingen), 98 Wilson Farms (waarvan 12 franchisevestigingen) en 9 Vix-winkels. ABS ABS Development Company, de Amerikaanse onroerend-goedmaat- schappij waarin Ahold een belang van 67% bezit, heeft in 1993 ver schillende nieuwe projecten op stapel gezet. In het boekjaar werden 5 winkelcentra voltooid waarin supermarkten van Ahold-bedrijven zijn gevestigd. ABS had per balansdatum 17 winkelcentra in exploi tatie en 6 projecten in ontwikkeling. In 1993 behaalde ABS een positieve cash flow. 20 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1993

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 24