Finast-supermarkt in Cleveland Versafdeling bij BI-LO De 'alternative formats', van oorsprong non-foodformules die levensmiddelen als klantentrekkers in hun assortiment opnemen, bieden zelfs levensmiddelen tegen of onder kostprijs aan. Cleveland, het werkgebied van Finast, werd daarbij gebruikt als testgebied voor verschillende van deze formules. Finast ondervond hiervan zware concurrentie, maar slaagde er toch in de consument aan zich te bin den en nieuwe klanten te trekken. De Ahold-winkelketens hebben door kostenverlagingen en een agressieve prijspolitiek hun posities weten te handhaven en ver der weten uit te bouwen. Zelfstandig en samen met leveranciers wer ken de 5 winkelketens bovendien aan een effectievere inrichting van de goederenstromen, eveneens resulterend in lagere kosten en verbe tering van de dienstverlening aan de klant. De synergie tussen de ketens onderling heeft ook tot aan zienlijke verbeteringen geleid op verschillend gebied. De vrijwillige samenwerking zal in de komende jaren nog meer nadruk krijgen. Bij de vergelijking met 1992 dient rekening gehouden te worden met het feit dat het boekjaar 1993 voor Ahold 1 week minder telde dan 1992. BI-LO BI-LO zette de reeks van succesvolle jaren ook in 1993 voort. De omzet steeg met 4,2% tot 1.828 miljoen. Het bedrijfsresultaat nam eveneens toe. De verbeteringen waren mede te danken aan verdere prijsaanpassingen en kostenreducties, waartoe BI-LO besloot om de concurrentiepositie te verbeteren. Met name de al vroeg in het jaar ingevoerde prijsverlagingen in het drogmetica-assortiment hadden een zeer positieve invloed op de omzet. Een speciale mediacampagne met de naam 'BI-LO, We're Better than Ever', waarin zowel mede werkers, klanten als management participeerden, trok sterk de aan dacht van de consumenten. In de tweede helft van het jaar werd de omzet van BI-LO enige weken negatief beïnvloed omdat het distri butiecentrum voor droge kruidenierswaren wegens aanpassingen gedurende korte tijd gesloten moest worden. De bevoorrading kwam daardoor onder druk te staan. Het bedrijf heeft in de loop der jaren een sterke reputatie bij de consumenten weten op te bouwen. Door de goede staat van de winkels en de professionele organisatie zal BI-LO zich ook in de toe komst goed kunnen blijven ontwikkelen. BI-LO opende in 1993 17 nieuwe winkels; 13 supermarkten werden verbouwd en 7 verouderde gesloten. Het totale aantal vesti gingen kwam daarmee op 194. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1993 17

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 21