De pasta-afdeling in de nieuwe Marvelo-fabriek De afdeling voorbewerking bij Meester Levensmiddelenproduktie De omzet van Marvelo, fabrikant van onder andere koffie en thee die aan onze winkelketens worden geleverd, was nagenoeg gelijk aan die in 1992. Het bedrijf betrok in het verslagjaar een nieuwe fabriek in Zaandam, waar de produktieprocessen en logistieke stromen opti maal verlopen. Als gevolg van eenmalige kosten die met de verhui zing gepaard gingen, was het positieve bedrijfsresultaat lager. Vleeswarenbedrijf Meester slaagde erin zijn afzet in 1993 te verho gen. Het resultaat bleef gelijk. In het verslagjaar is een aanvang gemaakt met een ingrijpende modernisering van het bedrijf. Momenteel wordt onder meer een nieuwe fabriek gebouwd die aan de laatste eisen van de Europese Unie voldoet. Doel van de moderni sering is om de efficiëntie en de kwaliteit te verbeteren en de kosten te verlagen. Schuitema De omzet van Schuitema nv steeg met 2,7% tot f 2.922 miljoen (1992: f2.844 miljoen). Het bedrijfsresultaat nam toe tot f 45,2 miljoen (1992: f43,5 miljoen). De stijging van omzet en resultaat was te danken aan autonome groei en een zorgvuldige kostenbeheersing. De bij Schuitema aangesloten zelfstandige supermarkt ondernemers, actief onder de winkelformules C1000, Spar Voordeelmarkt, Kopak en Casper, behaalden een gezamenlijke consumentenomzet van f3.646 miljoen: een stijging van 2,3% ten opzichte van 1992. In 1993 werden 18 nieuwe winkels geopend en 36 vergroot. Eind 1993 bedroeg het aantal aangesloten supermarktondernemers 515; de gezamenlijke verkoopoppervlakte 246.170 m2. De afzet van Nistria (dieetvleeswaren) bleef nagenoeg gelijk. Het resultaat daalde licht. Nistria ontwikkelde in het verslagjaar een nieuwe strategie die de winstgevendheid zal verbeteren. De nadruk ligt nu op marketing en de fabricage van unieke produkten met dui delijk toegevoegde waarde, bestemd voor verkoop bij Albert Heijn. Albro Bakkerijen Zwanenburg realiseerde een hogere omzet. Het bedrijfsresultaat stond echter onder druk, mede als gevolg van het loslaten van de minimum broodprijs. De afdelingen banket en bake- off behaalden een goed rendement. De omzet van VACO, leverancier van kant-en-klaarmaaltijden, steeg aanzienlijk. Het resultaat verbeterde eveneens, maar bleef nog net negatief. 10 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1993

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 14