Deelnemingen Deelnemingen waarop invloed van betekenis kan worden uitgeoefend zijn gewaardeerd tegen netto vermogenswaarde. De overige deelnemingen worden gewaardeerd tegen verkrijgingsprijs, tenzij verwacht wordt dat van een duurzame waardevermindering sprake is. Leningen/vorderingen De leningen en vorderingen zijn opgenomen tegen nominale waarde onder aftrek van nodig ge oordeelde voorzieningen. De onder de vorderingen opgenomen post 'Object financiering' betreft activeringen terzake van de bouw van objecten welke na voltooiing verkocht zullen worden, waarna Ahold als gebruiker zal optreden. Voorraden Waardering geschiedt tegen verkrijgings- danwel vervaardigingsprijs met toepassing van het fifo- stelsel, of tegen marktwaarde indien deze lager is. Rekening is gehouden met een aftrek wegens incourantheid. Latente belastingen De op basis van tijdelijke verschillen tussen het resultaat en de fiscale winst bepaalde belasting vorderingen en -verplichtingen zijn gebaseerd op de per balansdatum geldende belastingtarieven. Het saldo van de vorderingen en verplichtingen wordt tegen nominale waarde opgenomen. Gekapitaliseerde leaseverplicbtingen Dit betreft de contante waarde van toekomstige betalingen uit hoofde van aangegane financial- leaseovereenkomsten. De leaseovereenkomsten betreffen uitsluitend onroerend goed in de Ver enigde Staten. Winst- en verlies- Algemeen rekening Baten en lasten worden toegerekend aan het boekjaar waarop deze betrekking hebben. Omzet Dit betreft de omzet aan derden, inclusief de omzetbelasting begrepen in de omzetten van winkels in Nederland. Kostprijs van de omzet Hieronder zijn begrepen de aanschaffings- of vervaardigingskosten van de verkochte produkten, de kosten van inkoop, opslag en transport. Verkoopkosten Dit betreft de kosten verband houdende met de verkoop en de promotionele activiteiten. Algemene beheerskosten Alle niet hiervoor genoemde kosten. Baten uit deelnemingen Voor de niet-geconsolideerde deelnemingen gewaardeerd tegen netto-vermogenswaarde wordt het Ahold toekomende deel van het resultaat verantwoord. Van de overige niet-geconsolideerde deelnemingen wordt het ontvangen danwel per balansdatum gedeclareerde dividend verantwoord. Belasting naar de winst Opgenomen wordt de belasting die op basis van het resultaat volgens de winst- en verliesrekening direct of latent is verschuldigd. Aandeel derden Dit betreft het aandeel van derden aandeelhouders in het resultaat na belastingen van geconso lideerde deelnemingen. Joorveislog 1 992 Koninklijke Ahold 45

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 48