Omdat wij in de afgelopen jaren, ondanks de heersende recessie, onverminderd in onze Amerikaanse bedrijven geïnvesteerd hebben, zijn deze goed in staat om ook onder moeilijke marktomstandig heden omzetgroei te realiseren en hogere bedrijfsresultaten te behalen. Bij de Eastern-division van FNS zijn maatregelen genomen om tot resultaatverbetering te komen. Met betrekking tot de bestaande activiteiten zullen de investeringen in materiële vaste activa in 1993 circa f 700 miljoen bedragen. Van dit bedrag wordt f 400 miljoen besteed in Europa, voor namelijk in Nederland, en 175 miljoen in de Verenigde Staten. Daarnaast zal voor circa 100 miljoen leaseverplichtingen worden aangegaan. Wij blijven streven naar uitbreiding van onze activiteiten door middel van het verwerven van, of het deelnemen in, kwalitatief hoogwaardige detailhandelsbedrijven in Europa en in de Verenigde Staten. Ondanks het hoge investeringsniveau en het doorwerken van de consolidatie van acquisities verwachten wij voor 1993 als direct gevolg van de voorgenomen claimemissie een daling van het negatieve rentesaldo. De interne groei kan worden gefinancierd uit eigen middelen; voor eventu ele acquisities zal mogelijk een beroep worden gedaan op externe financiering. Door de opbrengst van de voorgenomen claimemissie en door de verwachte toename van het resul taat, zal het eigen vermogen in 1993 verder toenemen, waardoor ook de solvabiliteit zal verbeteren. Voor 1993 verwachten wij een voortgaande groei van het aantal medewerkers. Raad van Bestuur Zaandam, 30 maart 1993 Joorverslog 1 992 Koninklijke Ahold nv 25

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 28