Verwachtingen voor 1993 I n Nederland, overig Europa en de Verenigde Staten zullen in 1993 (52 weken) omzet en bedrijfs resultaat, uitgedrukt in lokale valuta, stijgen ten opzichte van 1992 (53 weken). Voor 1993 ver wachten wij in vergelijking met 1992 opnieuw een hoger geconsolideerd resultaat na belastingen. De afzetmarkt voor voedings- en genotmiddelen in Nederland zal in 1993 slechts in geringe mate reëel groeien. De nominale groei wordt veroorzaakt door de prijsstijging van voedings- en genotmiddelen. De in 1993 verwachte loonkostenstijgingen zullen met vertraging en slechts voor een deel in de prijzen doorberekend kunnen worden. Desondanks wordt bij Albert Heijn, met name door toe doen van kostenbesparende maatregelen, een hoger resultaat verwacht. Speciaalzaken Ahold verwacht een verdere groei van omzet en resultaat. De acquisitie van Jamin zal aan deze groei een extra impuls geven. Bij Grootverbruik Ahold verwachten wij een herstel van de resultaten nu de reorganisatie haar vruchten begint af te werpen. De resultaatontwikkeling van Levensmiddelenindustrie Ahold zal in 1993 in verband met een malige verhuiskosten enigszins achterblijven. Door de consolidatie van Pingo Doce (in 1992 uitsluitend het vierde kwartaal) en door de ver wachte groei van onze activiteiten in Tsjechië zal de omzet van Ahold in overig Europa aanmer kelijk toenemen. Ook het bedrijfsresultaat zal zich in positieve zin ontwikkelen. In de Verenigde Staten lijkt zich een herstel van de conjunctuur voorzichtig aan te dienen. Deze opleving zal naar verwachting in 1993 nog niet leiden tot een belangrijke positieve omslag. Wel wordt verwacht dat in 1993 opnieuw sprake zal zijn van een stijging van de prijzen en een toena me van de inflatie. De concurrentie zal verder toenemen. 24 Joorverslog 1 992 Koninklijke Ahold nv

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 27