Tot de drie nieuwe Finast-superstores behoort ook een winkel met een 'food court', een afdeling waar diverse soorten vers geprepareerde kant-en-klaarmaaltijden verkrijgbaar zijn. Door de geble ken belangstelling van de consument zal een dergelijke afdeling ook in volgende nieuwe winkels worden opgenomen. In het verslagjaar werden twee verouderde Pick-n-Pay's gesloten. De vijf resterende Pick-n-Pay's gaan de komende jaren volgens plan dicht. Verder opende de Ohio-division drie nieuwe discount drugstores. Het totale aantal winkels nam met drie toe tot 44. Tops Markets heeftin 1992 aan de verwachtingen voldaan. In zijn eerste volle jaar bij Ahold behaal de Tops een omzet van 1.393 miljoen: een duidelijke stijging ten opzichte van 1991. Ook het resultaat gaf een aanzienlijke verbetering te zien. In de belangrijkste werkgebieden Buffalo en Rochester wist Tops zijn marktaandeel te vergro ten, hoewel de omzetten in de tweede helft van het jaar nauwelijks konden stijgen omdat het voor Canadese consumenten minder aantrekkelijk werd hun boodschappen in de Verenigde Staten te doen door de waardevermindering van de Canadese dollar ten opzichte van de US dollar. De omzet van de Wilson Farms-buurtwinkels, die de Tops-superstores completeren, ging ver der omhoog. Het aantal Wilson Farms nam met vijf toe tot tachtig. De proef met de Vix-discountdrugstores werd in het verslagjaar verder uitgebreid. Er werden twee nieuwe Vix-winkels geopend in voormalige Tops-supermarkten. Het totale aantal winkels van Tops Markets bedraagt 157, waarvan negentien franchisevestigingen. Werkgebieden Ahold USA laps Markets Finast Ohio Finest [ast Giant Food Stores 0 BI-LO Jaarverslag 1 992 Koninklijke Ahold n< 19

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 22