De omzet van Giant Food Stores (GFS) steeg in 1992 met 7,1% tot 1.068 miljoen. Ondanks de sterk toegenomen concurrentie werd een duidelijke groei van het bedrijfsresultaat gerealiseerd. Een zorgvuldige beheersing van zowel marge als kosten droeg bij aan het resultaat. De toename van de concurrentie noodzaakte Giant tot prijsaanpassingen in verschillende assor timenten. De 'Every Day Low Price'-formule die door Giant wordt gehanteerd, draagt bij aan het succes van deze keten. Een aanzienlijk deel van de omzetgroei was afkomstig van nieuwe winkels, terwijl er daarnaast sprake was van goede identieke groei in de bestaande supermarkten. Giant open de in 1992 drie nieuwe winkels en sloot er één. Het totaal kwam daarmee op 57. De omzet van First National Supermarkets (FNS) steeg in 1992 met 4,3% tot 2.107 miljoen. Het bedrijfsresultaat was, met name door de ontwikkelingen bij de Eastern-division, aanzienlijk lager dan in 1991. Met ingang van 1993 zijn de twee divisies van FNS van elkaar gescheiden en opereren nu als zelfstandige bedrijfsonderdelen. Net als in 1991 had de Eastern-division in het verslagjaar te lijden van de recessie. In New England en Long Island liep de werkgelegenheid in de lokale industrie en de dienstensectoren dusdanig terug, dat de uitgaven voor consumentengoederen, waaronder levensmiddelen, afnamen. De Eastern-division slaagde er onvoldoende in de kosten aan dit lagere omzetniveau aan te passen. Het resultaat, hoewel positief, was belangrijk lager dan vorig jaar. Eind 1992 zijn maatregelen geno men om formule en organisatie aan te passen en het kostenniveau verder te verlagen. Verbeteringen in de winkels zullen in de loop van 1993 zichtbaar worden voor de consument. In totaal werden in 1992 twee nieuwe Finast- en twee nieuwe Edwards-winkels geopend. De Edwards-formule zal het met zijn aantrekkelijke prijsreputatie naar verwachting goed doen. Eind 1992 exploiteerde de Eastern-division 57 Finast- en vijftien Edwards-winkels. De Ohio-division wist zich met haar superstore-formule goed te handhaven en slaagde erin de leidende positie ten opzichte van andere supermarktketens te versterken. Door de belangstelling van verschillende 'alternative formats' voor Cleveland, is de concurrentie sterk toegenomen. Er werd door FNS dan ook grote nadruk gelegd op concurrerende prijzen. Hoewel dit de ontwikke ling van de marge niet ten goede kwam, bleef het bedrijfsresultaat toch nagenoeg gelijk. 18 Joarverslog 1 992 Koninklijke Ahold nv

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 21