e 9 JpT at Activiteiten in de Verenigde Staten Ahold USA heeft een uitstekend jaar achter de rug en wist de gewenste groei te realiseren. De omzet van de Amerikaanse winkelketens steeg met 12,9% tot 6.323 miljoen. Het bedrijfsresultaat namtoetot$ 170 miljoen: een stijging van 16,8% ten opzichte van 1991. Het totale aantal verkoop punten nam toe met 22 tot 514. De totale verkoopoppervlakte groeide met 8,0% tot 1.008.000 m2. Bij de Eastern-division van FNS was sprake van een te geringe omzetstijging en bleef het bedrijfs resultaat, hoewel positief, aanzienlijk achter bij de verwachtingen. Eind 1992 zijn maatregelen genomen om onze positie in dit gebied te versterken. Dit heeft er tevens toe geleid dat de Eastern- en de Ohio-division in organisatorisch opzicht van elkaar zijn gescheiden. Beide opereren nu onaf hankelijk van elkaar om zich optimaal op hun lokale markten te kunnen richten. In algemene zin bleek de recessie in Amerika hardnekkiger dan verwacht. Als gevolg daarvan bleef de consumptie van voedings- en genotmiddelen onder druk staan en zochten de consumenten hun toevlucht tot de goedkopere produkten uit het assortiment. Onze winkelketens deden het overwegend zeer goed, maar ervaren verhevigde concurrentie van de 'alternative formats': van oorsprong non-foodformules die steeds meer levensmiddelen in hun assortiment opnemen. De traditionele supermarktbedrijven hebben hierop gereageerd, waardoor echter ook de onderlinge concurrentie tussen de supermarktketens aanzienlijk is verscherpt. Door onze bedrijven zijn maatregelen genomen om hun positie verder te versterken. Het resultaat van Ahold USA werd gunstig beïnvloed door de in het verslagjaar aangezette acti viteiten op het gebied van synergie tussen de ketens. Opnieuw werd aangetoond dat er door onder linge samenwerking aanzienlijke voordelen zijn te behalen. Daarbij staat het behoud van de eigen identiteit van de afzonderlijke ketens voorop. Bij de vergelijking met 1991 dient rekening gehouden te worden met het feit dat voor Ahold in 1992 het boekjaar 53 weken telde en 52 weken in 1991. BI-L0 kende opnieuw een uitstekend jaar. Door alert op de toegenomen concurrentie te reageren, nam het marktaandeel verder toe. De omzet steeg met 7,9% tot 1.754 miljoen. Ook het bedrijfs resultaat gaf een sterke groei te zien. De verbeteringen waren te danken aan een goede identieke groei, maar ook aan een stringente kostenbeheersing en aan de vele investeringen ter modernise ring van het winkelapparaat in de afgelopen jaren. Het bedrijf heeft hierdoor aan slagkracht gewon nen. De formule van BI-LO slaat zeer goed aan bij de klant. BI-LO opende in 1992 21 nieuwe winkels die volgens de in 1991 geïntroduceerde, succesvolle lay-out werden ingericht; één supermarkt werd volgens de nieuwe inzichten verbouwd en vijftien verouderde gesloten. Het aantal vestigingen kwam daarmee op 184. Jaarverslag 1 992 Koninklijke Ahold

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 20