In de komende jaren zal de groei krachtig worden voortgezet. Het is de bedoeling de keten uit te breiden tot ongeveer vijftig winkels. De omzet van Pragmacare (farmaceutische activiteiten) nam in 1992 belangrijk toe. Door omstan digheden in de markt bleef het bedrijfsresultaat nagenoeg gelijk. Het bedrijf is in 1992 gestart met de opzet van een samenwerkingsverband met apotheken om tot een andere vorm van distributie te komen. Omzet en bedrijfsresultaat van Ter Huurne (grenswinkels) namen in 1992 dankzij een geslaagde formuleaanpassing aanzienlijk toe. De omzet van Grootverbruik Ahold (GVA) bedroeg f 696 miljoen: een geringe stijging ten opzich te van 1991. Afgezien van eenmalige reorganisatiekosten was het bedrijfsresultaat in 1992 nog beperkt negatief. De in het boekjaar ingezette organisatieaanpassingen, noodzakelijk voor een opti male benadering van de markt, verliepen volgens schema. De vijf separaat opererende onderdelen van GVA zijn inmiddels geïntegreerd in één bedrijf met drie hoofdafdelingen: commercie, logis tiek en produktie. Het bedrijf kent nu één landelijk distributiecentrum voor droge kruideniers waren en vijf regionale verscentra van waaruit een volledig versassortiment in één bestelling kan worden afgeleverd. Door de reorganisatie kan het bedrijf efficiënter opereren. Naar verwachting zal de dienstver lening van GVA in 1993 verder verbeteren, waardoor de omzet zal toenemen en het bedrijfresul- taat weer positief kan worden. Ondanks druk op de afzet kende Marvelo, fabrikant van levensmiddelen die voornamelijk aan onze winkelketens worden geleverd, een goed jaar. Bij een stabiele omzet steeg het resultaat door een verbeterde efficiency en gunstige grondstoffenprijzen voor, ondermeer, koffie. Medio 1993 betrekt Marvelo een nieuwe fabriek in Zaandam. De omzet van vleeswarenbedrijf Meester nam in 1992 in geringe mate toe. Het resultaat hand haafde zich op het niveau van 1991. Vooruitlopend op nieuwe EG-richtlijnen is Meester in het verslagjaar begonnen met een ingrijpende modernisering, die ondermeer tot een betere efficiency zal leiden. De omzet en het bedrijfsresultaat van Nistria, producent van dieetvleeswaren, lagen nagenoeg op het niveau van 1991. Inmiddels is de aanzet gegeven tot de ontwikkeling van een nieuwe strategie om de winstgevendheid te verbeteren. De omzet van Albro Bakkerijen Zwanenburg toonde in het verslagjaar een stijging. Het resultaat handhaafde zich op het niveau van 1991. De internationale belangstelling voor de, bij Albro ontwikkelde en inmiddels gepatenteerde, methode om halffabrikaten gerezen en wel in te vriezen, leidde in 1992 tot de uitgifte van een aantal licenties. De omzet van VACO, leverancier van kant-en-klaarmaaltijden, groeide volgens verwachting. Het resultaat bleef in 1992 nog negatief. Jaarverslag 1 992 Koninklijke Ahold nv 15

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 18