Ahold in de samenleving Milieu Ahold heeft in 1992 voor zijn Nederlandse medewerkers de mogelijkheid gecreëerd om op aan trekkelijke voorwaarden financieel in het bedrijf te participeren door deelname in het AH Vaste Klanten Fonds. Hierdoor wordt de betrokkenheid van medewerkers bij de onderneming gesti muleerd. Eind 1992 namen 11.000 medewerkers deel in het fonds. Voor medewerkers in de Verenigde Staten heeft Ahold eveneens een aandelenplan, dat deelnemers in de gelegenheid stelt te beleggen in hun moedermaatschappij. Het pensioenfonds Ahold Nederland bereikte eind 1992 een vermogen van meer dan f 1 mil jard. Aan het fonds namen 21.000 medewerkers deel, terwijl 3.600 oud-medewerkers een door het fonds uitgekeerd pensioen genoten. Nu de overheid terughoudender is geworden bij het verlenen van subsidies, doet de samenleving steeds vaker een beroep op het bedrijfsleven. Ook bij Ahold neemt het aantal verzoeken om finan ciële ondersteuning de laatste jaren sterk toe. Honorering van deze verzoeken is echter slechts in een beperkt aantal gevallen mogelijk. Het Ahold-beleid terzake voorziet in een jaarlijkse donatie aan enige overkoepelende, nationale organisaties. Daarnaast richt het donatie- en sponsorbeleid zich vooral, via onze winkelketens, op klei ne lokale activiteiten, waarbij een directe relatie bestaat met de consument. In de Verenigde Staten zijn onze winkelketens en de medewerkers regelmatig betrokken bij liefdadigheidsactiviteiten. Ahold sponsort enige vormen van onderwijs waarbij een directe relatie bestaat met de gebieden distributie, marketing en logistiek. Hieronder valt de samenwerking met Cornell University, waar via de Stichting Gerrit Jan Heijn Fellowship kinderen of partners van Ahold-medewerkers een opleiding kunnen volgen. Verder verstrekt Ahold studiebeurzen en onderhoudt een bijzondere leerstoel Distributiekunde aan de Nijenrode Universiteit in Nederland. Op het gebied van de cultuur ondersteunt Ahold een klein aantal projecten. In 1993 sponsort Ahold de eerste overzichtstentoonstelling gewijd aan het werk van de schilderes Judith Leyster, een van de weinige vrouwelij ke kunstenaars uit de zeventiende eeuw. De expositie zal zowel in Nederland als in de Verenigde Staten te zien zijn. Het beleid ten aanzien van milieuzorg is tot onderdeel van de besluitvorming in de bedrijfsonder delen gemaakt. De Nederlandse en Amerikaanse werkmaatschappijen hebben in 1992 opnieuw vele activiteiten ontplooid om het milieu te ontlasten. Een voorbeeld daarvan zijn de verpak kingsrichtlijnen die Albert Heijn in het boekjaar opstelde. De leveranciers van de eigen-merkpro- dukten werken inmiddels volgens deze richtlijnen. Bij verschillende produkten zijn de resultaten al zichtbaar. Ook bij de Amerikaanse bedrijfsonderdelen wordt veel aandacht besteed aan milieu zorg. Er werden opnieuw talrijke concrete resultaten geboekt, die ook voor de klant in de winkel merkbaar zijn. Jaarverslag 1 992 Koninklijke Ahold nv ll

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 14