Investor Relations Invloed valutaschommelingen mogen te versterken door de emissie van aandelen. Onvoorziene marktomstandigheden daargela ten, worden de voorwaarden op 14 april 1993 bekendgemaakt. De inschrijving is op 29 april 1993. Het geplaatste gewone aandelenkapitaal zal door deze emissie met 10% uitgebreid worden. Bestaande aandeelhouders zullen bij inschrijving een voorkeursrecht hebben. Omdat de emissie niet in de Verenigde Staten geregistreerd wordt, zullen ten tijde van de emissie de nieuwe aandelen daar niet worden aangeboden, verkocht of afgeleverd. Inschrijvingen op de emissie vanuit Amerika worden niet geaccepteerd. De Amsterdamse Effectenbeurs blijft voor Ahold een belangrijke beurs. De notering geeft toegang tot de kapitaalmarkt en biedt ook de particuliere belegger de mogelijkheid om in Ahold te inves teren. Een actief investor-relationsbeleid ondersteunt de notering. Voor het tweede achtereenvolgende jaar werd het investor-relationsbeleid van Ahold in Nederland onderscheiden met de Bank Van Haften Labouchère-prijs. Met ingang van 7 mei 1992 zijn gewone aandelen Koninklijke Ahold nv ook genoteerd aan de beurs in Zürich om Zwitserse beleggers gemakkelijker toegang tot het aandeel Ahold te geven. Het aantal Ahold-aandelen dat door Zwitserse beleggers wordt gehouden was eind 1992 belangrijk toe genomen. In de Verenigde Staten is Ahold genoteerd in de vorm van American Depositary Receipts (ADR's) op het NASDAQ-systeem. In verschillende steden in Europa en de Verenigde Staten verzorgde Ahold presentaties over de onderneming ten behoeve van beleggers. Daarnaast brachten Amerikaanse analisten een bezoek aan Tops en Finast om zich ter plekke te laten informeren over onze Amerikaanse werkmaat schappijen. Via de media, kwartaalberichten en perscommuniqués worden aandeelhouders en andere geïnteresseerden tussentijds op de hoogte gehouden van de gang van zaken. Schommelingen in de koers van de dollar ten opzichte van de gulden zijn van invloed op de gecon solideerde cijfers van Ahold. Bij het bepalen van de resultaten wordt bij de omrekening een gemid delde koers per kwartaal gehanteerd. Voor het gehele jaar resulteerde dit in een gemiddelde omre- kenkoers van f 1,76 tegen f 1,87 in 1991. Dit verschil had een negatief effect van f 8,1 miljoen op het geconsolideerde resultaat na belastingen. Bij de balansopstelling wordt de dollarkoers per balansdatum gehanteerd. Eind 1992 bedroeg deze koers f 1,81 tegen f 1,71 in 1991. De koersontwikkeling had tot gevolg dat uit hoofde van koersverschillen een bedrag van f 39 miljoen ten gunste van het eigen vermogen is gebracht. Een overzicht van de in 1992 en 1991 gehanteerde omrekenkoersen is opgenomen op pagina 44. Een duidelijker inzicht wordt verkregen als koersinvloeden buiten beschouwing worden gela ten door de activiteiten in guldens en die in dollars te scheiden. Het in guldens vastgelegde eigen vermogen steeg van f 663 miljoen tot f 731 miljoen. Het resul taat na belastingen op de activiteiten die in guldens worden verantwoord bedroeg f184 miljoen, tegen f159 miljoen in 1991. Joarverslog 1 992 Koninklijke Ahold nv 9

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 12