verbanden waarin Ahold met andere detailhandelsbedrijven participeert, ERA en AMS, boekten in 1991 goede vorderingen. De begin 1991 in de Verenigde Staten verworven supermarktketen Tops Markets had dit eerste jaar al een positief aandeel in de resultaten van Ahold. Het blijkt dat Tops uit stekend aansluit bij de andere Ahold-bedrijven in Amerika. De acquisitie betekent een versterking op meerdere gebieden, waar Ahold USA in z'n geheel van profiteert. Het op expansie gerichte beleid zal ook in de komende jaren worden voortgezet. Een belangrijk deel van de groei zal uit bestaande bedrijfsonderdelen komen. Voor deze groei is in principe de cash flow van Ahold in totaliteit beschikbaar. Wel zijn er op grond van strategische inzichten verschillen tussen de groeidoelstellingen van de bedrijven onderling. Een andere belangrijke bijdrage aan de groei zal van acquisities moeten komen. Naar nieuwe overnames in de Verenigde Staten èn in Europa wordt verder gezocht. Het streven is om met tussenpozen tot overnames te komen. Begin 1992 hebben wij binnen ons college de taken en verantwoordelijkheden her schikt. Hierdoor is een evenwichtige verdeling ontstaan, die de voorwaarden schept om de afzonderlijke bedrijfsonderdelen nauwgezet te volgen en tegelijkertijd 'at arm's length' te sturen in de uitgestippelde richting. Een jaarverslag bevat voornamelijk informatie over een jaar dat afgesloten is, alsmede een verwachting voor de korte termijn. De jaarverslagen van Ahold maken hierop door gaans geen uitzondering, maar deze keer hebben we er iets aan toegevoegd in de vorm van een visie op enige ontwikkelingen die tot verandering in onze branche aanleiding kunnen geven. Hiervoor verwijzen wij u naar pagina 30 van dit verslag. Raad van Bestuur Zaandam, 26 maart 1992 Pierre J. Everaert President Jaarverslag 1991 Koninklijke Ahold nv 5

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 9