Aan de aandeelhouders Ahold heeft in 1991 zijn strategisch driejarenplan met succes weten af te ronden. De pri oriteit van dit plan was winstgroei: winstgroei als voorwaarde voor continuïteit en eigen identiteit van de onderneming en winstgroei om u als aandeelhouder een attractief ren dement te bezorgen en ook op lange termijn een goede propositie te zijn voor uw beleg ging- Wij menen te mogen vaststellen dat in de afgelopen drie jaar goede vorderingen zijn gemaakt. De winst nam toe van f 145,7 miljoen in 1988 tot f 275,8 miljoen in 1991. De expan sie die hiervoor noodzakelijk was, werd gerealiseerd door autonome groei van bestaan de bedrijfsonderdelen en door acquisities als die van First National Supermarkets Tops Markets, Gall Gall en Impodra. Tegelijkertijd nam hierdoor ook het aantal medewerkers sterk toe. Eind 1988 waren het er nog tachtigduizend, maar in oktober 1991 kon de honderdduizendste worden ver welkomd in een filiaal van Albert Heijn in Amsterdam. Een nieuwe mijlpaal in de geschie denis van onze onderneming. Het jaar 1991 was voor Ahold ook in andere opzichten memorabel. Ondanks invloed rijke factoren als de aanhoudende recessie in de Verenigde Staten en de sterk gestegen loonkosten in de Nederlandse detailhandel, gaven zowel omzet als bedrijfsresultaat een voortgaande stijging te zien, evenals de winst per aandeel. De Europese samenwerkings- De Raad van Bestuur v.l.n.r. R. Zwartendijk F.l. Ahlqvist drs. P.J. Everaert (president) drs. C.H. van der Hoeven drs. P.J. van Dun 4 Jaarverslag 1991 Koninklijke Ahold nv

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 8