Deelnemingen waarop invloed van betekenis kan worden uitgeoefend zijn gewaardeerd tegen netto-vermogenswaarde. De overige deelnemingen worden gewaardeerd tegen verkrijgingsprijs, tenzij verwacht wordt dat van een duurzame waardevermindering sprake is. De leningen en vorderingen zijn opgenomen tegen nominale waarde onder aftrek van nodig geoor deelde voorzieningen. Waardering geschiedt tegen verkrijgings- c.q. vervaardigingsprijs met toepassing van het fifo- stelsel, of tegen marktwaarde indien deze lager is. Rekening is gehouden met een aftrek wegens het risico van incourantheid en met de mogelijkheid van een prijsdaling van grondstoffen. De op basis van tijdelijke verschillen tussen het resultaat en de fiscale winst bepaalde belasting vorderingen en -verplichtingen zijn gebaseerd op de ultimo boekjaar geldende belastingtarieven. Uit wijziging van belastingtarieven voortvloeiende waarderingsverschillen worden rechtstreeks gemuteerd in het eigen vermogen. Het saldo van de vorderingen en verplichtingen wordt tegen nominale waarde opgenomen. Bij het aangaan van financial-leasecontracten wordt de contante waarde van de periodieke ver plichtingen verantwoord als gekapitaliseerde leaseverplichtingen. rekening Baten en lasten worden toegerekend aan het boekjaar waarop deze betrekking hebben. Dit betreft de omzet aan derden, inclusief de omzetbelasting begrepen in de omzetten van winkels in Nederland. De omzet exclusief omzetbelasting. Hieronder zijn begrepen de aanschaffings- c.q. vervaardigingskosten van de verkochte produkten, de kosten van inkoop, opslag en transport. Dit betreft de directe kosten verband houdende met de verkoop en promotionele activiteiten. Alle niet hiervoor genoemde kosten. Voor de niet-geconsolideerde deelnemingen gewaardeerd tegen netto-vermogenswaarde wordt hieronder het Ahold toekomende deel van het resultaat verantwoord. Het ontvangen c.q. gedeclareerde dividend van de overige niet-geconsolideerde deelnemingen wordt verantwoord als bate uit deelnemingen. Voorzien wordt de belasting die op basis van het resultaat volgens de winst- en verliesrekening direct of latent is verschuldigd. Dit betreft het aandeel van derden aandeelhouders in het resultaat na belastingen van geconsoli deerde deelnemingen. Deelnemingen Leningen/vorderingen Voorraden Latente belastingen Gekapitaliseerde leaseverplichtingen Winst- en verlies- Algemeen Omzet Netto-omzet Kostprijs van de omzet Verkoopkosten Algemene beheerskosten Baten uit deelnemingen Belasting naar de winst Aandeel derden Jaarverslag 1991 Koninklijke Ahold nv 45

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 53