Van personeelsbeleid naar individu-beleid M: edewerkers zullen in de jaren negentig meer dan ooit de hoeksteen van onze branche zijn. De kwaliteit van de medewerkers is van doorslaggevende betekenis voor de kwa liteit van de dienstverlening en daarmee van het vermogen van ons bedrijf om zich van de con currentie te blijven onderscheiden. Gezien de demografische ontwikkelingen zal het niet eenvoudig zijn voldoende jonge men sen voor de detailhandel aan te trekken. Toch zijn er veel medewerkers nodig om de klant de gewenste service te verlenen. Om hierin te voor zien is meer vereist dan wat nu al door het ver hogen van de lonen is gerealiseerd. Het ant woord ligt primair in het verhogen van de motivatie. Ervan uitgaande dat gemotiveerde medewerkers ook produktieve medewerkers zijn, is motivatie hèt instrument voor produkti- viteitsverhoging. Op zichzelf zal het succesvol opereren op de arbeidsmarkt in de tweede helft van de jaren ne gentig een vak apart zijn. Dat is voor een belang rijk deel het gevolg van ontwikkelingen als ont groening en vergrijzing. Daarnaast voelen wij, afgezien van het feit dat het commercieel nood zakelijk is, ook een maatschappelijke verant woordelijkheid om voldoende vertegenwoordi gers van bijvoorbeeld etnische minderheden te recruteren en nog meer gebruik te maken van herintreedsters. Er blijft bovendien, met name onder de part-timers, een groot personeelsver loop. Bij Ahold zijn daarom jaarlijks tien- 34 Jaarverslag 1991 Koninklijke Ahold nv

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 42