4 De winkel wordt meer dan ooit hèt primaire medium. Jaarverslagen kijken doorgaans terug op een jaar dat afgesloten is en geven een verwachting voor het volgende jaar. Als aandeelhouder of anderszins geïn teresseerde wilt u wellicht ook eens iets lezen over de visies van Ahold op com mercieel technologische en personele ontwikkelingen die op langere termijn van wezenlijk belang kunnen zijn voor onze branche. Hoewel de toekomst nooit met zekerheid voorspeld kan worden, is het wel nodig een richting voor ogen te hebben waarop het beleid kan worden gebaseerd. Op deze en volgende pagina's leest u achtereenvolgens over de door ons ver wachte veranderingen in de communicatie tussen bedrijf en consument en in vloeden op het personeelsbeleid in de komende jaren. De communicatie met onze klanten Er zal zich in de komende jaren een groter onderscheid gaan aftekenen tussen ver schillende groepen klanten. Met name het on derscheid tussen oudere klanten en voorname lijk jongere klanten zal daarbij in het oog lopen. De oudere klanten zullen informatie over onze winkels en de aanbiedingen via het geschreven woord in kranten en als thuisbezorgd drukwerk willen blijven ontvangen, maar de jongere klan ten zullen steeds meer prijs stellen op de ont vangst van informatie via elektronische weg. Deze aanname heeft opmerkelijke conse quenties voor de manier waarop we straks met onze klanten zullen communiceren. We moeten doorgaan met wat voor de traditionele klant gangbaar is, maar daarnaast zullen we in toene mende mate gebruik maken van onder scheidende audio-visuele communicatie, geba seerd op elektronische informatiesystemen. De nieuwe jonge consumentengeneraties, opgegroeid met muziek-TV-zenders die popcul tuur, cartoonteksten en beeld tot nieuwe com municatieformules hebben gemaakt, zullen min der ontvankelijk zijn voor drukwerk. De impuls om te kopen dient bij hen in de toekomst vooral met elektronische media te worden aangereikt. Wij verwachten dat in de komende tien jaar een snel groeiende groep klanten zijn koop beslissingen in toenemende mate zal nemen op basis van elektronische informatie. Jaarverslag 1991 Koninklijke Ahold nv 31

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 39