sherry en brandy. De resultaten van Luis Paez zullen zich naar verwachting in 1992 posi tief blijven ontwikkelen. Met de juridische fusie van de Nederlandse onroerend-goedmaatschappijen werd in 1991 de vorming voltooid van een zelfstandige en onafhankelijk georganiseerde groep onder de naam Ahold Vastgoed bv. De groep houdt zich bezig met de ontwikkeling, exploi tatie, huur en wederverhuur van winkels en winkelcentra, zowel ten behoeve van Ahold- werkmaatschappijen als van anderen. Om genoemde taken optimaal te kunnen vervul len, werden enkele wijzigingen in de organisatiestructuur van Ahold Vastgoed bv aan gebracht. Met de medewerkers werden per 8 oktober 1991 eigen arbeidsovereenkomsten afgesloten. De groep beschikt, naast het eigen vermogen, over in 1991 afgesloten langlopende leningen ter waarde van f 145 miljoen en een roll-over kredietfaciliteit van f 150 miljoen. De investeringen in bestaande en nieuwe projecten bedroegen in 1991 f77 miljoen (1990: f78 miljoen). Twaalf objecten met een opbrengstwaarde van f 14 miljoen werden verkocht. Het totale bezit aan onroerend goed bedroeg volgens de balans per 29 december 1991 f727 miljoen (1990: f722 miljoen). De actuele waarde van deze portefeuille op basis van herbouwwaarde bedraagt ca. f847 miljoen. Het resultaat na belastingen bedroeg f20,6 miljoen (1990: f 18,1 miljoen) en is verantwoord onder de baten uit deelnemingen. H Ik De onroerend-goedactiviteiten in de Verenigde Staten zijn ondergebracht in ABS Deve lopment Company, een partnership waarin Ahold voor 50% participeert. De kapitaal deelname is in 1991 tijdelijk uitgebreid met 17%. Het ligt in de bedoeling om dit deel in de loop van 1992 weer aan derden over te dragen. ABS is betrokken bij de ontwikkeling en exploitatie van winkelcentra waarin, onder andere, supermarkten van Ahold-bedrijven zijn of worden gevestigd. In het boekjaar wer den drie bestaande winkelcentra aangekocht. Verder werden twaalf projecten op gang gebracht of voltooid. In totaal had ABS per balansdatum zeven winkelcentra in exploi tatie en acht projecten onder handen. De totale waarde van deze projecten, inclusief aan gegane verplichtingen, bedroeg per balansdatum circa 187 miljoen. Tijdens de constructie en de aanloopfase van de exploitatie wordt in de financiering van de winkelcentra voorzien door middel van leningen die door Ahold zijn gegaran deerd, waarbij de overige partners voor een deel contra-garanties aan Ahold hebben afgegeven. Voor de verdere exploitatie van deze centra sluit ABS zelfstandig permanente financieringsarrangementen af. Zoals verwacht was het resultaat over 1991 in deze aanloopfase nog negatief. In de komende jaren zullen de resultaten zich naar verwachting in positieve zin ontwikkelen. 26 Jaarverslag 1991 Koninklijke Ahold nv

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 30