SS "4;: Zowel omzet als bedrijfsresultaat van Albro Bakkerijen Zwanenburg kenden een aan zienlijke stijging, wat vooral te danken was aan de groeiende afzet van diepvriesdeeg. Een groei die sterk wordt bevorderd door de gepatenteerde methode om halffabrikaten gerezen en wel in te vriezen. Het resultaat van VACO (kant-en-klaarmaaltijden) verbeterde, maar bleef in 1991 nog licht negatief. De bij VACO ontwikkelde maaltijden in eenpersoonsverpakkingen werden onder meer in een aantal Albert Heijn-winkels - met wisselend succes - op de schappen gebracht. Verwacht wordt dat de afzet van deze produkten, die goed inspelen op de wen sen van de consument, in de komende jaren geleidelijk zal toenemen. Grootverbruik Ahold De omzet van Grootverbruik Ahold (GVA) steeg met 4,1% tot f691 miljoen, terwijl het boekjaar met een negatief bedrijfsresultaat werd afgesloten. Deze tegenvallende ontwikkeling vond zijn oorzaak in het feit dat de groei van de acti viteiten de afgelopen jaren te sterk benadrukt is en dat onvoldoende gewerkt is aan syn ergie tussen de verschillende bedrijfsonderdelen. De organisatie en de infrastructuur zijn in de afgelopen jaren te zwaar aangezet, waardoor de algemene kosten te hoog zijn. Deze omstandigheden hebben een organisatie-aanpassing noodzakelijk gemaakt die zich gedurende 1992 zal voltrekken. Door verschillende bedrijfsonderdelen samen te voegen en de benadering van de diverse markten waarop GVA actief is beter te coördineren, zal het kostenniveau verlaagd worden. De commerciële activiteiten worden volledig geconcentreerd op de drie markt segmenten: institutioneel, bedrijfsrestauratief en horeca. Alle gevoerde produktgroepen zullen verkocht worden via de op deze segmenten gerichte formules. De onderdelen Kok Ede Grootverbruik, Instel en de Horecagroep (bestaande uit de Horeca Inkoop Centrale en Evers Horeca Totaal) zullen daarbij nauw samenwerken. De ondersteunende activi teiten, zoals produktie, distributie, administratie en automatisering, zullen centraal onder de naam GVA functioneren. Een en ander had ook gevolgen op het personele vlak. Een aantal medewerkers is herplaatst binnen Ahold of heeft elders een nieuwe functie gevonden. De Raad van Bestuur ziet de organisatie-aanpassing van GVA als voorwaarde voor een gezonde verdere ontwikkeling van deze strategische concern-activiteit. Wij hebben het vertrouwen dat eind 1992 belangrijke vorderingen zullen zijn gemaakt met deze aan passingen, waardoor het rendement in de nabije toekomst weer op het door ons gewenste niveau zal kunnen worden gebracht. 24 Jaarverslag 1991 Koninklijke Ahold nv

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 28