besteed aan training en opleiding, hetgeen tot uitdrukking kwam in de grote deelname aan de talrijke interne en externe cursussen. Er werd daarnaast vooruitgang geboekt met de geïntegreerde benadering van management development, waarmee in 1990 werd begonnen. Deze aanpak leidde tot een groter aantal interne promoties bij onze bedrijven. Ahold in de samenleving Ahold ontplooit steeds meer activiteiten die de maatschappelijke betrokkenheid van het bedrijf tot uiting brengen, vooral op de gebieden onderwijs, cultuur en sport. De onder steuning van een tentoonstelling in Amsterdam met werk van Pieter Lastman, de leer meester van Rembrandt, was hier een goed voorbeeld van. Ook in de Verenigde Staten worden door de werkmaatschappijen veel initiatieven genomen om de maatschappelijke betrokkenheid in hun gemeenschappen vorm te geven. In de meeste gevallen zijn de medewerkers daarbij volledig betrokken. Op onderwijsgebied steunt Ahold distributie- en marketingopleidingen aan verschil lende universiteiten in Nederland en de Verenigde Staten. Hiertoe behoort ook de samen werking met Cornell University, waar via de in 1989 opgerichte Stichting Gerrit Jan Heijn Fellowship kinderen of partners van Ahold-medewerkers een opleiding kunnen volgen. Naast het verstrekken van studiebeurzen behoren tot de activiteiten op dit gebied ook het onderhouden van bijzondere leerstoelen en het geven van lezingen op onderwijs instellingen door Ahold-managers. Vanuit de onderwijswereld wordt steeds vaker een beroep gedaan op financiële ondersteuning. Het budget dat we hiervoor ter beschikking hebben gesteld liet niet toe dat alle verzoeken werden gehonoreerd. De Albert Heijn Studiebeurs, opgericht ter gelegenheid van de honderdste geboorte dag van grondlegger Albert Heijn, bestond in 1991 25 jaar. Het doel van deze studiebeurs is het stimuleren van onafhankelijk wetenschappelijk onderzoek naar distributie en logis tiek. Sinds de instelling is de beurs 21 keer uitgereikt. Het 25-jarig bestaan werd gevierd met een symposium over het onderwerp 'logistiek distributie'. 16 Jaarverslag 1991 Koninklijke Ahold nv

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 20