'eraerl Overigens hebben de Europese samenwerkingsverbanden waarin onze onderne ming participeert in het verslagjaar de eerste successen opgeleverd. Ook in de Ver enigde Staten is de samenwerking tussen de Ahold-bedrijven goed op gang gekomen, hetgeen heeft geleid tot rendementsvoordelen. Zowel in Europa als in de Verenigde Staten werden op verschillende gebieden, waaronder verzekeringen, automatisering, huismerkontwikkeling en synergiemarketing, concrete resultaten geboekt. Ahold weet uit ervaring hoe belangrijk het is om tijdig nieuwe wegen in te slaan. Het oog blijft daarbij voortdurend gevestigd op bij de consument levende wensen. Op die ma nier kunnen wij onze kernactiviteit, de distributie van goederen naar de consument, ade quaat blijven uitoefenen. Het belangrijkste middel dat wij hiertoe tot onze beschikking hebben zijn winkels. De winkel is de plaats waar detaillist en consument elkaar ontmoe ten. Winkels vormen het uitgangspunt van ons beleid en onze toekomstplannen. De be langrijkste investeringen in de komende jaren zullen daar dan ook plaatsvinden. Ahold kan terugkijken op een uitstekend jaar. Aan de basis van dit succes stonden de ruim 80.000 medewerkers in Nederland en de Verenigde Staten. Opnieuw is gebleken dat door samenwerking en door individuele inzet van de medewerkers, ook onder tegenzit tende externe factoren, de gewenste resultaten bereikt kunnen worden. Onze waarde ring hiervoor hebben we in dit verslag tot uiting willen brengen door een aantal ontwik kelingen van het afgelopen jaar te laten toelichten door direct betrokkenen zelf. Raad van Bestuur Zaandam, 28 maart 1991 Drs. President De Raad van Bestuur: v.l.n.r. F.l. Ahlqvist drs. P.J. Everaert (president) R. Zwartendijk drs. C.H. van der Hoeven drs. P.J. van Dun Jaarverslag 1990 Koninklijke Ahold nv 5

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 7