Algemeen In aansluiting op het in 1988 genomen besluit tot verzelfstandiging van de onroerend-goedactivi- teiten worden alle onroerend-goedmaatschappijen via een juridische fusie ondergebracht in een afzonderlijke entiteit onder zelfstandige leiding. In 1990 zijn de noodzakelijke besluiten genomen en inmiddels is aan alle voorwaarden voldaan om dit proces, waaronder de financieringsarrange menten, in 1991 af te ronden. De financiële verantwoording van deze groep vindt plaats door middel van een eigen geconsoli deerde balans, winst- en verliesrekening en toelichting daarop. In toenemende mate zullen de activiteiten gericht zijn op het aantrekken, de ontwikkeling en de exploitatie, waaronder huur en wederverhuur van winkels en winkelcombinaties, zowel ten be hoeve van Ahold-werkmaatschappijen als van derden. De aanwezige expertise op dit specifieke marktsegment wordt voor deze zelfstandige marktbena dering als belangrijk uitgangspunt gezien. Voor een opsomming van de in deze groep opgenomen onroerend-goedmaatschappijen wordt ver wezen naar pagina 34. Waardering en Algemene grondslag resultaatbepaling De waardering van de activa en passiva en de bepaling van het resultaat geschieden volgens een stelsel gebaseerd op verkrijgingsprijs, waarbij rekening wordt gehouden met de herwaardering van het onroerend goed in 1988. Voorzover bij de afzonderlijke posten niet anders is vermeld, zijn de activa en passiva op nomi nale waarde gewaardeerd. De belasting naar de winst wordt berekend uitgaande van het resultaat volgens de winst- en ver liesrekening, de voor dat jaar geldende belastingtarieven en rekening houdend met permanente verschillen tussen het resultaat en de fiscale winst. Latente belastingverplichtingen en vorderingen uit hoofde van tijdelijke verschillen tussen het resultaat en de fiscale winst worden gesaldeerd verantwoord onder de post 'Voorzieningen'. De actuele belastingschuld is opgenomen onder de post 'Overige kortlopende schulden'. De waardering van het onroerend goed vindt plaats op basis van de stichtingskosten c.q. ver krijgingsprijs, rekening houdend met de herwaardering in 1988, onder aftrek van afschrijvingen. De lineaire afschrijving wordt - rekening houdend met de restwaarde - bepaald door de geschatte levensduur: Bedrijfsgebouwen 30-40 jaar Andere vaste bedrijfsmiddelen 6-8 jaar Bij de bovengenoemde herwaardering is het verschil tussen marktwaarde en boekwaarde, onder aftrek van een verplichting voor latente belastingen, toegevoegd aan de herwaarderingsreserve. Bij verkoop van het desbetreffende onroerend goed wordt de herwaardering als gerealiseerd be schouwd en als zodanig verantwoord in de winst- en verliesrekening. De deelneming is gewaardeerd tegen netto-vermogenswaarde. De op basis van tijdelijke verschillen tussen het resultaat en de fiscale winst bepaalde belasting vorderingen en -verplichtingen en de uit de herwaardering van het onroerend goed voortvloeien de latente belastingverplichting, zijn gebaseerd op de ultimo boekjaar geldende belastingtarieven. Uit wijziging van belastingtarieven voortvloeiende waarderingsverschillen worden rechtstreeks gemuteerd in het eigen vermogen. Het saldo van de vorderingen en verplichtingen wordt tegen nominale waarde opgenomen. Toelichting op de geconsolideerde balans en winst-en verliesrekening van Ahold Vastgoed Belastingen Balans Materiële vaste activa Deelneming Latente belastingen Jaarverslag 1990 Koninklijke Ahold nv 57

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 59