Grondslagen ondernemingsbeleid x Ahold is een onderneming die als distributeur en producent van consumptiegoederen, alsmede verlener van diensten, primair door middel van winkels in Nederland en de Verenigde Staten, aan zeer veel consumenten rechtstreeks levert. Daarenboven wordt in toenemende mate ook aan insti tutionele klanten geleverd. Het doel van de onderneming is deze belangrijke rol in de samenleving goed te blijven ver vullen, zowel in huidige, alsook in nieuwe marktgebieden. Samenhangend met deze taak wordt in belangrijke mate werkgelegenheid verschaft. Gelet op het bovengenoemde doel en de verantwoordelijkheid die daaraan verbonden is, wordt de continuïteit van de onderneming als voorwaarde gezien. Over zijn toekomst wil Ahold in zelfstandigheid beslissingen kunnen nemen. Het behoud van onafhankelijkheid en een eigen identiteit is daarbij een streven. Voor het zinvol vervullen van Ahold's functie moet aan de volgende voorwaarden worden voldaan: Voldoende consumenten zullen ervan overtuigd moeten blijven dat de onderneming in al haar activiteiten kwalitatief goed en concurrerend te werk gaat. Alleen dan zal Ahold zijn markt positie kunnen behouden en verstevigen. Hiervoor is het nodig de activiteiten voortdurend tijdig aan te passen aan de wensen van de consument en aan steeds veranderende omstandigheden. Ook een positieve instelling ten aanzien van milieuvraagstukken is hiervoor een vereiste. In de onderneming moeten de medewerkers gemotiveerd zijn voor het goed vervullen van de functie die Ahold in de samenleving uitoefent en voor de bijdrage die ieder op zijn eigen plaats daaraan levert. Aan medewerkers zal ook een uitdaging in het werk moeten worden geboden. De onderneming zal een resultaat moeten maken dat in verhouding tot het werkzaam ver mogen een goed rendement oplevert. Voor de groei van het resultaat zal ten aanzien van elk der activiteiten voortdurend moeten worden getoetst of het beoogde doel wordt bereikt. Daarnaast zal anticiperende vernieuwing van de bestaande activiteiten nodig zijn, alsmede het ter hand nemen van nieuwe activiteiten, waarbij primair de rechtstreekse relatie met de consument wordt gezocht. Het ondernemingsbeleid, gericht op de genoemde doelstellingen en het vervullen van de daaraan verbonden voorwaarden, kent de volgende uitgangspunten: De belangen van consumenten, medewerkers, kapitaalverschaffers, leveranciers, afnemers, overheden en andere groepen waarmee de onderneming relaties onderhoudt, dienen zorgvuldig en evenwichtig op elkaar te worden afgestemd. 5 Ten behoeve van de consument zal grote aandacht worden besteed aan aspecten als kwali teit, veiligheid en informatie inzake de aangeboden goederen en diensten. Ten opzichte van leveranciers wordt een relatie nagestreefd, die zowel door hen als door Ahold als goed wordt ervaren. Voor zover zakelijk verantwoord, wordt over het beleid en de gang van zaken in de onder neming informatie verschaft aan diegenen met wie de onderneming te maken heeft. Raad van Bestuur 2 Jaarverslag 1990 Koninklijke Ahold nv

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 4