"Hogere omzetten en groeiende assortimenten leggen steeds meer druk op de ruimte in de filialen. De distributieorganisatie kan belangrijk bijdragen aan het oplossen van de ruimteproblemen." V.l.n.r. ir. H.C.M. Sterk, N.J. Visser, J.C. van Kleij (regionaal distibutiemanager) en M.M. Koster (manager LDC Geldermalsen) In maart 1990 sloeg Albert Heijn-directeur N.J. Visser (sinds 2 april 1991 met pensioen) in Geldermalsen de eerste paal voor een nieuw landelijk distributiecentrum (LDC). Vanaf medio 1991 zal een deel van het AH- assortiment vanuit het LDC rechtstreeks aan de ruim 550 winkels worden geleverd. Nieuwe opslagtechnieken en een op maat gesneden infor matiesysteem moeten bijdragen aan een verbetering van de service aan de AH-win- kels. "Hard nodig", volgens directeur Visser, "want hogere omzetten en groeiende assor timenten leggen steeds meer druk op de spaarzame ruimte in de filialen. Door efficiënter te leveren kan de distributie organisatie belangrijk bijdra gen aan het oplossen van de ruimteproblemen. Schets van het nieuwe LDC in Geldermalsen Die overtuiging lag mede ten grondslag aan het besluit om een aantal distributie-activi teiten in Noord-Holland te concentreren in een nieuw te bouwen centrum in Zaandam. Het gaat daarbij om het Regionaal Distributiecentrum Zaandam, het Verscentrum Zaandam en de Groente centrale Beverwijk. Adjunct directeur ir. H.C.M. Sterk: "Door het combineren van de verschillende goederen stromen zal onze service aanmerkelijk verhoogd wor den. Het stelt ons in staat frequenter te leveren en toch het aantal stops aan de achterdeur van de filialen terug te brengen. De ritten kunnen daardoor nauw keuriger worden gepland en bovendien kunnen Verwacht wordt dat het nieuwe centrum in 1992 ope rationeel zal zijn. Als het LDC aan de verwachtingen beant woordt, zullen ook in andere delen van het land distribu tie-activiteiten van Albert Heijn worden gebundeld. we retourgoed vaker mee terugnemen. De combinatie van de goederenstromen ver groot de mogelijkheden om de leveringen aan de filialen op maat te snijden tegen acceptabele kosten.

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 48