"FNS doet wat weinig andere doen: supermarkten openen in de city. En het mooie is dat de belangen van de gemeenschap hier hand in hand gaan met de belangen van het bedrijf." Vanuit het DC worden de FNS-winkels in Ohio van verse produkten voorzien. Tot die winkels behoort de in novem ber geopende Finast Super store aan Superior Avenue, in één van de armste buurten van Cleveland. "Er waren nauwelijks voorzieningen in de buurt", zegt W.C. Hotsworth, president Ohio Division. "Onze komst heeft voor een opleving gezorgd. FNS doet wat weinig andere doen: super markten openen in de city. En het mooie is dat de belan gen van de gemeenschap hier hand in hand gaan met de belangen van het bedrijf. Het is één van onze best draaiende winkels. K.S. Betuker, chief finance and administration officer: "Het rendement op deze uit breidingen is zeer hoog en er is weinig risico san verbon den, omdat de lokaties zich inmiddels hebben bewezen. De Finast-supermarkt in Vernon, Connecticut, is één van de winkels die de afgelo pen twee jaar zijn uitgebreid. De resultaten zijn in alle gevallen uitstekend. In maart 1990 nam FNS in Cle veland (Ohio) een nieuw distributiecentrum (DC) voor aardappelen, groenten, fruit en bloemen in gebruik. Het DC bevat geavanceerde koel en luchtbehandelingssyste men, alsmede computerge stuurde rijpingskamers voor fruit "De technologie in het nieuwe DC stelt ons in staat om kwalitatief betere pro dukten aan de consumenten te bieden", aldus M.A. Scavetta, vice president warehousing transporta tion. "Op die manier onder scheiden we ons nog beter van de concurrenten. M.A. Scavetta (I) en G.A. Spragg (produce merchandising) W.C. Holsworth (I) en J. Polomsky (store-manager) Het expansieprogramma van FNS voorziet in de opening van een aanzienlijk aantal nieuwe super stores. Daar naast worden kleinere, bestaande winkels op goede lokaties fors uitgebreid. K.S. Betuker

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 30