Bericht Raad van Commissarissen Wij bieden u hierbij de door de Raad van Bestuur opgestelde en door ons vastgestelde jaarrekening over het jaar 1990 ter goedkeuring aan. Deze jaarrekening is op ons verzoek gecontroleerd door de Nederlandse Accountants Maatschap De Tombe/Touche Ross Nederland. De accountantsverklaring treft u aan op pagina 63 onder het hoofd 'Overige gegevens'. De statutaire winstverdeling staat vermeld op pagina 62. In overleg met de Raad van Bestuur hebben wij besloten f 137.073.000 toe te voegen aan de extra reserve; deze bedraagt dan f423.319.000. In overleg met de Raad van Bestuur stellen wij u voor het dividend over 1990 per gewoon aandeel van f 2,50 nominaal vast te stellen op f 1,05 en 0,325 (1989: f 0,92 en 0,20). Hier van is reeds f 0,30 en $0,075 (1989: f 0,275 en $0,05) als interimdividend betaalbaar ge steld. Het slotdividend ad f0,75 en $0,25 (1989: f0,64 en $0,15) zal, evenals het interim dividend, geheel of ten dele opgenomen kunnen worden in aandelen ten laste van de fiscaalvrije agioreserve. De omvang en samenstelling van dit keuzedividend zal op 8 mei 1991 nabeurs (Amsterdam) bekend worden gemaakt. Het statutaire dividend op de preferente aande len bedroeg f3,0 miljoen en is ten tijde van de intrekking uitgekeerd. Met ingang van 1 januari 1991 is Drs.J. de Koning toegetreden tot ons college, nadat was voldaan aan de wettelijke voorschriften met betrekking tot de informatie en raadpleging van de Centrale Ondernemingsraad en de Commissie van Aandeelhouders. Beide orga nen hebben zich unaniem in positieve zin over de toetreding van de nieuwe commissa ris uitgelaten. Gezien de grote maatschappelijke ervaring van de heer De Koning en zijn deskundigheid op het gebied van sociaal-economische vraagstukken hebben wij hoge verwachtingen van zijn inbreng in ons college. Volgens rooster is Dr. J.F.A. de Soet in ons college aan de beurt om af te treden. De heer De Soet heeft medegedeeld voor herbenoeming in aanmerking te willen komen. Wij hebben besloten de heer De Soet met ingang van 15 mei 1991 opnieuw te benoemen tot commissaris. Deze benoeming heeft plaatsgevonden nadat de Commissie van Aandeel houders en de Centrale Ondernemingsraad in de gelegenheid waren gesteld voor de ver vulling van deze vacature aanbevelingen te doen en nadat was vastgesteld dat deze orga nen geen bezwaren aantekenden tegen deze herbenoeming. Gedurende het verslagjaar werd de Raad van Commissarissen op de hoogte gehou den van de gang van zaken en werd periodiek vergaderd met de Raad van Bestuur. Wij hebben beraadslaagd over de gebruikelijke onderwerpen zoals de kwartaalresultaten, sociaal jaarverslag en de ontwikkeling van de vermogenspositie. Voorts is overlegd over mogelijke acquisities, de intrekking van de preferente aan delen, de splitsing van de gewone aandelen en de ontwikkelingen van de Europese acti viteiten van Ahold. De overlegvergaderingen van de Centrale Ondernemingsraad, waarin onder meer de jaarrekening en de halfjaarcijfers werden behandeld, zijn zoals gebruikelijk door leden van onze raad bijgewoond. Raad van Commissarissen Zaandam, 28 maart 1991 Jaarverslag 1990 Koninklijke Ahold nv 27

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 29