I I 3 4^ Verwachtingen voor 1991 In Nederland zullen zowel Albert Heijn als de overige werkmaatschappijen een voort gaande groei van de omzet te zien geven. Het bedrijfsresultaat van de detailhandels bedrijven in Nederland zal eveneens verder toenemen. Bij Grootverbruik Ahold zal een herstel van de resultaten intreden. Ook onze Amerikaanse werkmaatschappijen BI-LO, GFS en FNS zullen, ondanks recessie en groeiende concurrentie, hogere omzetten en een verdere stijging van de bedrijfsresultaten boeken. Daarnaast zal de consolidatie van Tops Markets Inc. per 27 maart 1991 een belangrijke toename van omzet en bedrijfsresultaat in de Verenigde Staten tot gevolg hebben. Het geconsolideerde resultaat na belastingen zal, ondanks eenmalige kosten en ho gere rentelasten ten gevolge van de overname van Tops, in 1991 verder toenemen. Hier bij geldt de voorwaarde dat een eventuele verdere daling van de dollarkoers beperkt blijft. De winstgroei zal evenwel niet zo hoog zijn als in de succesvolle jaren 1989 en 1990. Uitbreiding van verkoopoppervlakten en van de dienstverlening zal ertoe kunnen leiden dat het aantal medewerkers in de beide werkgebieden verder toeneemt. In de Ver enigde Staten zal door de toetreding van Tops het aantal medewerkers een belangrijke groei te zien geven. De investeringen in vaste materiële activa zullen in 1991 uitkomen op ongeveer f530 miljoen, waarvan f275 miljoen in Nederland en $150 miljoen in de Verenigde Staten. Deze bedragen zullen in hoofdzaak gebruikt worden voor uitbreiding ter verbetering van onze detailhandelsactiviteiten. Met de thans bekende acquisitie-activiteiten zal, inclusief Tops, ca. f 300 miljoen gemoeid zijn. De financiering zal plaatsvinden door, voor zover nodig, gebruik te maken van bestaande kredietfaciliteiten. Door de rechtstreekse afboeking van betaalde goodwill ten laste van het eigen ver mogen en de financiering van acquisities zal de solvabiliteit in 1991 afnemen. Wij ver wachten evenwel dat deze ratio zich op een aanvaardbaar niveau zal handhaven. Raad van Bestuur Zaandam, 28 maart 1991 26 Jaarverslag 1990 Koninklijke Ahold nv

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 28