"Brood moet zo vers mogelijk zijn. Supermarkten gaan er daarom steeds meer toe over om brood in de winkel af te bakken." ook geëxporteerd. Directeur Winkel: "De Bakgemak- methode wordt inmiddels ook in licentie toegepast door diepvriesdeegleveran- ciers van BI-LO en FNS. De Amerikaanse Ahold-super- markten kunnen daardoor eveneens profiteren van de voordelen van Bakgemak. A.A.J. Steenland (I) en T.L. Winkel De nieuwe diepvriesdeeg- bakkerij van Albro draaide in het eerste volle jaar van haar bestaan ver boven verwach ting. De tweede diepvriestun nel moest een jaar eerder dan gepland worden geïnstal leerd om aan de groeiende vraag naar bake-offproduk- ten te blijven voldoen. "Vers wordt steeds belangrijker in de detailhandel", legt Albro- directeur T.L. Winkel uit. "Brood moet zo vers mogelijk zijn. Supermarkten gaan er daarom steeds meer toe over om brood in de winkel af te bakken. De vraag naar bake-offpro- dukten kreeg vorig jaar bovendien een flinke impuls van het bij Albro ontwikkelde Bakgemak-procédé: een ingenieuze methode om half fabrikaten gerezen en wel in te vriezen, waardoor de bereidingstijd in de winkels aanzienlijk wordt terugge bracht. "Bijkomend voordeel is dat de winkels minder apparatuur en daardoor minder ruimte nodig heb ben", aldus Albro bake- offmanager A.A.J. Steenland. "De mogelijkheden voor de toepassing van bake-off in supermarkten zijn daardoor aanzienlijk vergroot." De nieuwe diepvriesdeegbak- kerij en de Bakgemak- methode hebben Albro in staat gesteld om zich naast Albert Heijn tevens op andere klanten te richten, zoals institutionele afnemers. Albro-kennis wordt inmiddels

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 24