Grondslagen Ondernemingsbeleid* Ahold is een onderneming die als distribu teur en producent van goederen, alsmede verlener van diensten, primair door mid del van haar winkels en restaurants, zeer veel consumenten rechtstreeks levert. Het doel moet zijn deze belangrijke rol in de samenleving goed te blijven vervullen. Samenhangend met deze rol wordt in belangrijke mate werkgelegenheid ver schaft. Gelet op het bovengenoemde doel en de verantwoordelijkheid die daaraan verbonden is, moet de continuïteit van de onderneming als noodzaak worden gezien. Voor het zinvol vervullen van Ahold's functie moet aan de volgende voorwaar den worden voldaan: - Voldoende consumenten zullen ervan overtuigd moeten blijven, dat de onderne ming in al haar op de consument gerichte activiteiten haar rol goed en concurrerend vervult, zodat deze consumenten, als klan ten, Ahold haar marktaandeel doen be houden en verstevigen. Hiervoor is het no dig de activiteiten voortdurend tijdig aan te passen aan de wensen van de consu ment en aan steeds veranderende omstan digheden. - In de onderneming moeten de mede werkers gemotiveerd zijn voor het goed vervullen van de functie die Ahold in de samenleving uitoefent en voor de bijdrage die ieder op zijn eigen plaats daaraan levert. Aan medewerkers zal niet alleen bevrediging, maar ook een uitdaging in het werk moeten worden geboden. - De onderneming zal een winst moeten maken die in verhouding tot het werk zaam vermogen adequaat is. Voor het op peil houden van de winst zal ten aanzien van elk der activiteiten voortdurend moe ten worden getoetst of de beoogde functie wordt vervuld. Daarnaast zal anticiperen de vernieuwing van de bestaande activitei ten nodig zijn, alsmede het ter hand ne men van nieuwe activiteiten, waarbij pri mair de rechtstreekse relatie met de consu ment wordt gezocht. Het ondernemingsbeleid, gericht op de genoemde doelstellingen en het vervullen van de daaraan verbonden voorwaarden, kent de volgende uitgangspunten: - De belangen van consumenten, mede werkers, kapitaalverschaffers, leveranciers, afnemers, overheden en andere groepen waarmee de onderneming in relatie staat, dienen loyaal en evenwichtig op elkaar te worden afgestemd. Ten behoeve van de consument zal grote aandacht worden geschonken aan aspecten als bruikbaarheid, veiligheid en informatie inzake de door ons aangebo den goederen en diensten. - Ten opzichte van leveranciers wordt een relatie nagestreefd, die door beiden als goed wordt ervaren. - Voor zover zakelijk verantwoord, wordt over het beleid en de gang van zaken in de onderneming informatie verschaft aan diegene met wie de onderneming te maken heeft. De Raad van Bestuur

Jaarverslagen | 1988 | | pagina 6