Bericht van de Raad van Commissarissen Wij bieden u hierbij de door de Raad van Bestuur opgestelde en door ons vastge stelde jaarrekening 1988 ter goedkeuring aan. Deze jaarrekening is op ons verzoek gecontroleerd door de Nederlandse Ac countants Maatschap de Tombe/Touche Ross Nederland; de accountantsverklaring treft u aan onder 'Overige gegevens' op pagina 61. De statutaire winstverdeling is op pagina 59 vermeld. In overleg met de Raad van Bestuur hebben wij besloten f86.631.000 toe te voegen aan de extra reserve; deze bedraagt dan f 403.423.000. In overleg met de Raad van Bestuur stel len wij u voor het dividend over 1988 per gewoon aandeel van f 5 nominaal vast te stellen op f 1,60 en 0,25 in contanten. Hiervan is reeds f 0,50 en 0,05 als inte rimdividend betaalbaar gesteld. Het slotdividend ad f 1,10 en 0,20 zal geheel of ten dele opgenomen kunnen worden in aandelen ten laste van de fis- caalvrije agioreserve of de extra reserve. De omvang en samenstelling van dit keu zedividend zal op 24 april 1989 na beurs bekend worden gemaakt. Over 1987 werd per aandeel f 1,50 en 0,125 in contanten uitgekeerd, waarvan eveneens f 0,50 en 0,05 als interimdivi dend. In ons college zijn volgens rooster de he ren Ir. AJ. Kranendonk, Mr. RJ. Nelissen en Drs. A. Spaander aan de beurt van aftreden. Conform de geldende regels zijn de Commissie van Aandeelhouders en de Centrale Ondernemingsraad in de gele genheid gesteld in verband met de vervul ling van deze vacatures aanbevelingen te doen. Nadat vast was komen te staan dat deze organen geen bezwaren zouden aan tekenen tegen de voorgenomen herbenoe mingen, hebben wij de heren Kranen donk, Nelissen en Spaander opnieuw tot commissaris benoemd per 1 mei 1989. Een zelfde procedure is gevolgd voor de vervulling van de sinds 1987 bestaande vacature in ons college; met ingang van 1 januari 1990 hebben wij als commissaris benoemd de heer A. Heijn, die per 1 sep tember 1989 aftreedt als President van de Raad van Bestuur. Op deze wijze zal onze onderneming kunnen blijven profiteren van zijn grote internationale kennis van en ervaring in de detailhandel in het alge meen en van Ahold in het bijzonder. Als opvolger van de heer A. Heijn hebben wij per 1 september 1989 tot President van de Raad van Bestuur benoemd de heer Drs. PJ. Everaert, die sinds 1 augustus 1985 deel uitmaakt van dit college. De Raad van Commissarissen heeft in het verslagjaar tien maal vergaderd. Onder werpen die aan de orde zijn geweest waren onder meer acquisities, strategie, management development, het interne sociaal jaarverslag, financieringsvraagstuk ken, de ontwikkeling van de vermogens positie en de kwartaalresultaten. Zoals gebruikelijk werden door leden van onze Raad de Ahold-Overlegvergaderin- gen bijgewoond, waarin onder andere de jaarrekening, de halfjaarcijfers en het sociaal verslag werden behandeld. De Raad van Commissarissen Zaandam, 22 maart 1989

Jaarverslagen | 1988 | | pagina 31