Verwachtingen De omzet van Ahold zal in 1989 een voort gaande groei te zien geven, zowel in Nederland als in de Verenigde Staten. Ook ten aanzien van het bedrijfsresultaat verwachten wij in beide werkgebieden een voortgaande stijging. In Nederland verwachten wij een toename van de beste dingsruimte, hetgeen tot uitdrukking zal komen in een lichte stijging van de uitga ven aan voedings- en genotmiddelen. In de Verenigde Staten wordt verwacht dat de inflatie iets hoger zal zijn dan de gemid delde loonstijging. De investeringen in materiële vaste activa zullen in 1989 uitkomen op circa f 530 mil joen, waarvan f260 miljoen in Nederland en 135 miljoen in de Verenigde Staten; hierbij is geen rekening gehouden met eventuele acquisities. In Nederland zal relatief meer dan in de afgelopen jaren in de detailhandel en minder in de overige sectoren worden geïnvesteerd. Op basis van het hoge investeringsniveau verwachten wij enige verdere toename van de financieringslasten. Niettemin wordt, uitgaande van beperkte schomme lingen in de omrekeningskoers van de dol lar, een duidelijke groei voorzien van het resultaat na belastingen in 1989. De solvabiliteit zal zich tenminste handhaven op het niveau van ultimo 1988. Het aantal medewerkers zal opnieuw toenemen aan beide zijden van de Atlanti sche Oceaan. Deze verwachting is geba seerd op een verdere stijging van het ver koopvolume en een toename van het aan tal bedieningsafdelingen in onze super markten. De Raad van Bestuur Zaandam, 22 maart 1989

Jaarverslagen | 1988 | | pagina 29