marktsegmenten effectiever bediend. AC Restaurants bereikte in 1988 in Neder land een stijging van de omzet en een ver betering van het bedrijfsresultaat. Deze positieve ontwikkeling is een gevolg van de formule met het free-flow en Buffet Royal-concept, dat thans in nagenoeg alle restaurants wordt toegepast. De omzet in België en in West-Duits- land steeg opnieuw, evenals het bedrijfsre sultaat. De formule-aanpassing is inmid dels voor een groot deel afgerond. Vaco, de onderneming die het 'sous vide'- kookprocédé exploiteert, kende een enigs zins tegenvallende start. In de Belgische AC Restaurants worden de produkten in middels met succes toegepast. Wij zijn op termijn positief gestemd ten aanzien van de afzetverwachtingen. Omzet en bedrijfsresultaat van de Ostara- vakantieparken lagen ongeveer op het zelfde niveau als in het voorgaande jaar. Begin 1989 werd overeenstemming be reikt over de verkoop van de vijf parken. Omzet en bedrijfsresultaat van de Ter Huurne-grenswinkels waren opnieuw ho ger. Aangezien de omzet van deze vesti gingen vooral is gebaseerd op accijnsver- schillen met West-Duitsland, wordt met het oog op de Europese integratie gedacht aan een aanpassing van het beleid. De Horeca-, Institutionele en Recreatie- Activiteiten zullen naar verwachting in 1989 een hogere omzet en een hoger bedrijfsresultaat realiseren. Met name van Grootverbruik Ahold wordt een hogere winstbijdrage verwacht. Onroerend goed maatschappijen Zoals op pagina 12 is toegelicht, wordt met ingang van 10 oktober 1988 over de ver mogenspositie en de resultaten van de onroerend goed maatschappijen afzonder lijk gerapporteerd. Verwezen wordt hierbij naar de pagina's 48 tot en met 53 van de groepsjaarrekening. De financiële uitgangspositie van de onroerend goed maatschappijen achten wij, gelet op de specifieke activiteiten, be vredigend. Het thans in eigendom zijnde onroerend goed is voor het merendeel verhuurd aan groepsmaatschappijen. De verhuur vindt - rekening houdend met marktomstandig heden - plaats op basis van langlopende huurcontracten, inclusief indexeringsclau sules. Wij verwachten dat deze activiteiten een goed rendement zullen opleveren.

Jaarverslagen | 1988 | | pagina 28