Voor 1989 wordt de opening van 8 win kels voorzien, terwijl 14 vestigingen geheel opnieuw zullen worden ingericht. De omzet zal een belangrijke stijging te zien geven, terwijl ook een hoger bedrijfsresul taat wordt verwacht. De omzet van BI-LO steeg met 4,2% tot 1.270 miljoen (52 weken: 6,2%). On danks de aanhoudend scherpe prijscon currentie slaagde BI-LO exin het bedrijfs resultaat te verbeteren. Hier tegenover stonden hogere financieringslasten in ver band met het omvangrijke investerings programma. In het verslagjaar werden 14 winkels geopend en 15 gesloten. Voorts werden tegen het einde van het jaar 7 winkels, die zich in de periferie van het geografische werkgebied bevonden, verkocht. Hier door kwam het aantal vestigingen eind 1988 op 165. Zes filialen werden gemoder niseerd en vergroot. BI-LO beschikt thans over enkele filialen met een verkoopopper vlakte van meer dan 5.000 m2. In een aan tal winkels werd tevens een apotheek gevestigd. Het aantal deli- en bake off-afdelingen werd opnieuw uitgebreid en het aantal vestigingen met scanning-apparatuur werd vergroot. Verder werden computers in de winkels geïnstalleerd waardoor een betere controle mogelijk werd op de recht streekse winkelzendingen. Deze leveran ties maken thans 22% van de omzet van BI-LO uit. Het assortiment werd in 1988 opnieuw belangrijk uitgebreid. Het gaat hierbij in hoofdzaak om gezondheidsvoeding en artikelen die geschikt zijn voor gebruik in de magnetron. Het huismerk van BI-LO omvat thans circa 1.000 produkten en maakt meer dan 15% van de omzet in droge kruidenierswaren uit. In het verslagjaar werd op het hoofd kantoor in Mauldin een nieuw compu tercentrum in gebruik genomen. Per 8 januari 1989 werden 21 vestigin gen in North en South Carolina overgeno men. De positie van BI-LO is door deze aankoop aanzienlijk versterkt. Voor 1989 wordt een voortzetting van de opgaande lijn in omzet en bedrijfsresul taat verwacht. Naast de opening van 7 en de sluiting van 5 filialen zullen er in het lopende jaar 13 winkels gemoderniseerd en uitgebreid worden. De omzet van Giant Food Stores steeg met 12,8% tot 697 miljoen (52 weken: 15,0%). Het bedrijfsresultaat gaf opnieuw een stijging te zien. Aan het eind van het jaar exploiteerde de onderneming 49 filia len, waarvan 3 met een apotheek. In veel winkels werden nieuwe afdelingen toege voegd, onder meer op het gebied van vis en bloemen, alsmede in-store bakeries. Het expansieprogramma ondervond lichte vertraging wegens planologische procedures en problemen met het aantrek ken van geschikte medewerkers; dit hangt mede samen met de lage werkloosheid in het werkgebied van Giant. Mede als gevolg hiervan vertonen de loonkosten een opwaartse trend. Voor 1989 wordt een verdere groei van omzet en bedrijfsresultaat voorzien. Er zul len 5 winkels worden geopend, terwijl 3 vestigingen zullen worden vergroot en 4 gerenoveerd. GIANT, EMMAUS, PENNSYLVANIA EDWARDS, ENFIELD, CONNECTICUT BI-LO, GREENVILLE, SOUTH CAROLINA

Jaarverslagen | 1988 | | pagina 25