De COR is in 1988 tien maal bijeen ge weest; daarnaast zijn er negen overlegver gaderingen gehouden. Tijdens deze verga deringen werd onder meer positief geadvi seerd over het aantrekken van vreemd ver mogen, de vorming van de groep Spe ciaalzaken Ahold, de verwerving van de deelneming in Schuitema en over een aan tal andere acquisities. Met betrekking tot acquisities is overeengekomen dat een kleine commissie uit de COR in een vroegtijdig stadium geïnformeerd zal wor den. Ook in het verslagjaar hebben de COR en de ondernemingsraden zich con structief opgesteld; wij zijn hen daarvoor zeer erkentelijk. In de Verenigde Staten nam het gemid delde aantal medewerkers toe van 18.399 tot 35.665. Uitgedrukt in full-time equiva lenten was er een stijging met 92,7% tot 25.627. De consolidatie van First National Super markets had een toename van het gemid delde aantal medewerkers met 15.213 (in full-time equivalenten 10.956) tot gevolg. De arbeidsmarkt in de staten New York en Connecticut is zo krap, dat extra inspan ningen noodzakelijk waren om in de behoefte aan geschikte medewerkers te voorzien. Zo werden de opleidingsactivi teiten opgevoerd en werden oudere en ex tra part-time medewerkers tijdelijk inge schakeld. Voorts werd een nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst afgesloten, waarbij de arbeidsvoorwaarden verbeter den. Bij BI-LO steeg het gemiddelde aantal werknemers met 962 tot 13.606 en in full time equivalenten met 6,7% tot 10.380. Er werden speciale opleidingen ver zorgd teneinde te voorzien in de toene mende behoefte aan medewerkers voor de deli- en bake off-afdelingen. Ook wer den er aanvullende trainingen verzorgd voor de bedrijfsleiders van de winkels. Voor medewerkers vanaf 21 jaar, die ten minste een jaar in dienst zijn, werd een 'success sharing'-plan opgesteld. Dit plan houdt in dat in het geval winstdoelstellin gen worden overtroffen door de deelne mers extra pensioenrechten kunnen wor den opgebouwd. Er zijn ongeveer 6.000 deelnemers. In 1989 zal opnieuw veel aandacht worden besteed aan opleidingen, met name voor nieuwe medewerkers. Dit geldt ook voor de ruim 2.000 medewerkers van de 21 door BI-LO in het begin van 1989 overgenomen vestigingen. Bij Giant Food Stores nam het gemid delde aantal werknemers met 1.091 toe tot 6.846 en in full-time equivalenten met 20,0% tot 4.291. Van het nieuwe managementteam wor den initiatieven verwacht waardoor de positieve trend in de resultatenontwikke- ling zich zal voortzetten. De onderneming heeft verbeteringen aangebracht in het spaarplan, waaraan medewerkers op vrijwillige basis kunnen deelnemen. Op alle niveaus in de organisatie wer den opleidingen en trainingen verzorgd, teneinde een goede personeelsbezetting in de toekomst te verzekeren. De vakbonden hebben in 1988 op nieuw tevergeefs enkele acties onderno men om verkiezingen te doen uitschrijven onder de medewerkers.

Jaarverslagen | 1988 | | pagina 18