Veertig jaar open 7 Vorig jaar werd op deze plaats aandacht geschonken aan het 100-jarig bestaan van Ahold. Ook dit jaar wordt er weer een mijlpaal bereikt: het is namelijk precies 40 jaar geleden dat de onderneming, destijds nog onder de naam Albert Heijn nv, beursnotering verkreeg. Dit jaarverslag over 1987 van Koninklijke Ahold nv is dus het veertigste dat sindsdien is gepubliceerd. Uit de cijfers kan worden opgemaakt dat Ahold een stormachtige groei heeft doorgemaakt. Veertig jaar geleden bedroeg de concernomzet nog f56 miljoen, thans is deze gestegen tot f 11,7 miljard. Het personeelsbestand groeide in die periode van circa 3.000 tot ruim 61.000, terwijl het resultaat na belastingen toenam van f 0,7 miljoen tot f 131,2 miljoen. Deze groei had deels een autonoom karakter, maar daarnaast speelden acquisities een belangrijke rol. Overigens is nooit geschroomd bedrijven of bedrijfsonderdelen af te stoten wanneer de omstandigheden daartoe aanlei ding gaven. De overschakeling van familiebedrijf naar ter beurze genoteerde onderne ming stelde nieuwe eisen. Ahold heeft er in de achterliggende jaren steeds naar gestreefd zich zo open mogelijk op te stellen naar alle geledingen van de maatschappij. Ahold werkt sterk klantgericht en dat betekent dat wij voortdurend het oog gevestigd houden op de bij de consument levende wensen en op verande ringen in het consumptiepatroon. Deze veranderingen proberen wij zo goed mogelijk te volgen, zodat de klant vindt wat hij bij ons mag verwachten op het gebied van assortiment, prijsstelling, service en winkelinrichting. Ook naar de financiële wereld wordt een open beleid gevoerd. Onze aan deelhouders en financiers zijn voor ons zeer belangrijk en wij doen er alles aan om goede betrekkingen met hen te onderhouden. Dit gebeurt onder meer door regelmatig adequate informatie over de resultaten te verstrekken en een goed inzicht te verschaffen in het beleid en de toekomstige ontwikke lingen. In 1987 is de financiële verslaggeving opnieuw uitgebreid doordat we er toe zijn overgegaan kwartaalcijfers te publiceren. Niet in de laatste plaats onderhouden wij een zo groot mogelijke open heid met al onze medewerkers. Zij worden systematisch geïnformeerd over uiteenlopende ontwikkelingen binnen de onderneming; wij menen hen op deze wijze zo goed mogelijk bij het werk te betrekken en hen daardoor opti maal te motiveren. De communicatie is de laatste jaren verder verbeterd, mede dank zij de komst van nieuwe mogelijkheden. Toch is overleg met de medewerkers geen begrip van de laatste jaren. Nog voor er ondernemings raden bestonden, voerde de leiding van de onderneming al gestructureerd overleg met de medewerkers in zogenaamde kernen. Bekwame en goed gemotiveerde medewerkers zijn onmisbaar voor het succes van een onderneming. Ahold mag zich gelukkig prijzen over dergelijke mensen te beschikken. Voor hun betrokkenheid en inzet in het afgelopen jaar zijn wij hen oprecht dankbaar. De Raad van Bestuur Zaandam, 23 maart 1988 A. Heijn President

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 9