Bericht van de Raad van Commissarissen Over de samenstelling van de Raad van Commissarissen delen wij u het vol gende mede. De heer Mr. G. van 't Huil treedt in de op 3 mei 1988 te houden aandeel houdersvergadering af als commissaris wegens het bereiken van de statutair vastgestelde leeftijdsgrens. Sinds 1 juni 1972 heeft hij deel uitgemaakt van ons college. Zijn functievervulling werd gekenmerkt door gedegenheid, wijs heid en enthousiasme. Wij zijn hem dan ook zeer erkentelijk voor hetgeen hij voor onze onderneming heeft betekend. Volgens rooster is mevrouw Drs. N. Rempt-Halmmans de Jongh aan de beurt van aftreden. Wij hebben besloten haar met ingang van 3 mei 1988 opnieuw te benoemen tot commissaris. Per gelijke datum hebben wij Prof. Dr. R.F. Meyer te Cambridge, Massachusetts, tot commissaris benoemd. Deze benoe mingen hebben plaatsgevonden nadat conform de geldende regels de Com missie van Aandeelhouders en de Centrale Ondernemingsraad in de gelegen heid waren gesteld aanbevelingen te doen voor de vervulling van deze vacatu res en nadat was vastgesteld dat deze organen tegen deze benoemingen geen bezwaar aantekenden. De door de Raad van Bestuur opgestelde en door ons vastgestelde jaarreke ning 1987 bieden wij u hierbij ter goedkeuring aan. Deze jaarrekening is op ons verzoek gecontroleerd door de Nederlandse Accountants Maatschap/ Touche Ross Nederland; de accountantsverklaring treft u aan onder de 'Ove rige gegevens' op pagina 54. De statutaire winstverdeling is op pagina 53 vermeld. In overleg met de Raad van Bestuur hebben wij besloten f82.208.000 toe te voegen aan de extra reserve; deze bedraagt dan f408.614.000. In overleg met de Raad van Bestuur stellen wij u voor het dividend over 1987 per gewoon aandeel van f 5 nominaal vast te stellen op f 1,50 en 0,125 in con tanten. Hiervan is reeds f 0,50 en 0,05 als interimdividend betaalbaar gesteld. Over 1986 werd in totaal uitgekeerd f 1,27 per aandeel en 0,16 per parti cipatie (gecorrigeerd in verband met 10% jubileumuitkering). De Raad van Commissarissen Zaandam, 23 maart 1988

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 31