De installatie van scanningapparatuur in de winkels werd voortgezet. Thans is in 60% van de winkels deze apparatuur geplaatst. Aan het eind van 1988 zullen alle filialen met scanningapparatuur zijn uitgerust. In 1987 werd een nieuw hoofdkantoor in gebruik genomen. Verder wer den de distributiefaciliteiten aanzienlijk uitgebreid. In 1988 zullen ongeveer 15 filialen worden geopend, terwijl er circa 10 zul len worden gesloten. De omzet zal een verdere groei te zien geven. Verwacht wordt dat het bedrijfsresultaat enigszins zal verbeteren. De omzet van Giant Food Stores, voornamelijk werkzaam in de staat Penn sylvania, steeg, mede dank zij het scherpe prijsbeleid en de uitbreiding van het aantal vestigingen, met 16,8% tot 618 miljoen. Het aantal filialen steeg met 7 tot 48. Het bedrijfsresultaat gaf opnieuw een stijging te zien. Het op verdere uitbreiding van het assortiment gerichte beleid werd voortgezet. In twee nieuwe filialen werden tevens apotheken gevestigd. Alle vestigingen zijn thans uitgerust met scanningapparatuur en een in- store microcomputer, waardoor een belangrijke verbetering van de produkti- viteit is opgetreden; bovendien is hierdoor de communicatie met het hoofd kantoor aanzienlijk verbeterd. In 1988 zal Giant Food Stores vijf filialen openen. In nieuwe en in een aan tal bestaande winkels zullen apotheken worden gevestigd. Verwacht wordt dat zowel de omzet als het bedrijfsresultaat in 1988 wederom een groei te zien zullen geven. Overige activiteiten Levensmiddelenindustrie Ahold Levensmiddelenindustrie Ahold kan op een voorspoedig jaar terugzien. Het afzetvolume groeide verder, zij het dat de omzet in geld met 5,1% daalde tot f470 miljoen. Deze omzetdaling was geheel het gevolg van de lagere grond- stoffenprijs, met name van koffie. Dank zij een hogere bezetting van de pro- duktie-installaties en de effecten van de in voorgaande jaren verrichte inves teringen gaf het bedrijfsresultaat een verdere stijging te zien. In de loop van het verslagjaar is Holland Food Products verkocht. Het produktiebedrijf Marvelo (koffie, thee, wijn, pasta's, drop, hagel en pinda's) zag het afzetvolume verder stijgen, vooral als gevolg van de toene mende belangstelling voor het AH-huismerk. Het bedrijfsresultaat gaf een stijging te zien onder invloed van doorgevoerde rationalisaties, de introduc tie van nieuwe produkten en het alert inspelen op marktontwikkelingen. Ook bij Meester nam het afzetvolume belangrijk toe, waarbij een uitstekend resultaat werd behaald. Op de binnenlandse markt, die slechts beperkt groei de, kon een groter marktaandeel worden bereikt. De afzet naar de Verenigde Staten, die ruim een jaar onmogelijk was als gevolg van een importverbod om veterinaire redenen, ging eind 1987 weer van start. Ondanks de lage dollar koers zijn er goede afzetkansen voor kwalitatief hoogwaardige produkten. In 1987 werd een vergaande automatisering doorgevoerd in de worstmakerij; mede hierdoor werd een hogere produktiviteit en een nog betere kwaliteits beheersing mogelijk. Ondanks de aanhoudende overcapaciteit in de markt en de scherpe concur rentie behaalde Albro Bakkerijen Zwanenburg een beter resultaat, dank zij een stijgend afzetvolume, met name in de sector bake-off-artikelen. De marge kon worden gehandhaafd als gevolg van een verbetering in de produktiviteit. Er werd aandacht besteed aan een klantgericht beleid, waarbij het produkten- pakket optimaal werd aangepast aan de wensen van de consumenten. Albro leverde in het verslagjaar een belangrijke bijdrage aan de inrichting van bake- off-afdelingen in filialen van Albert Heijn.

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 27