In de Verenigde Staten steeg het gemiddelde aantal medewerkers met 18,9% tot 18.399; op basis van full-time equivalenten een stijging met 17,9% tot 13.302. De voortgaande groei van BI-LO leidde tot een toename van het gemiddelde personeelsbestand met 20,0% tot 12.644 en op basis van full-time equivalenten met 18,3% tot 9.725. Op het gebied van secundaire arbeidsvoorwaarden werden in 1987 opnieuw enkele verbeteringen doorgevoerd, met name op het gebied van uitkeringen bij arbeidsongeschiktheid. In het verslagjaar werd opnieuw veel aandacht besteed aan opleiding en training, die met name gericht waren op vergroting van het kennisniveau van leidinggevende functionarissen in de winkels. De noodzaak hiertoe wordt nog vergroot door de voortgaande groei en de veranderingen in de formule. Bij de trainingen wordt veelvuldig van video-apparatuur gebruik gemaakt. Dank zij de grotere aandacht voor management development kon de snelle groei van BI-LO worden voortgezet. Ien behoeve van de 48 nieuwe deli- en bake-off-afdelingen werden in totaal 500 medewerkers opgeleid. De promotie van medewerkers en de omvangrijke bij- en omscholingsacti viteiten hangen in belangrijke mate samen met de aanpassing van de formule van BI-LO; tot voor enkele jaren profileerde deze onderneming zich als een zuivere discountorganisatie. In toenemende mate wordt het 'one stop shop- ping'-concept doorgevoerd, wat een sterke uitbreiding van het aantal afdelin gen, met name in de verssector, ten gevolge heeft. Tegen het eind van het verslagjaar werd een belangrijk programma in uitvoe ring genomen dat tot doel heeft de dienstverlening en de klantvriendelijk heid te vergroten. De reacties van het publiek hierop zijn tot nu toe gunstig. Het beleid om mensen die tot een minderheidsgroepering behoren gelijke kansen te bieden werd in 1987 geïntensiveerd. Een concretisering hiervan vond in de tweede helft van het jaar plaats doordat een afspraak met de National Association for the Advancement of Colored People werd gemaakt over de werving en promotie binnen deze groep. Het aandeel van deze men sen in het personeelsbestand is in het verslagjaar opnieuw toegenomen. Bij Giant food Stores steeg het gemiddelde aantal medewerkers met 16,6% tot 5.755. Op basis van full-time equivalenten een toename met 16,9% tot 3.577. Het bleek moeilijk om voldoende geschikte nieuwe medewerkers te wer ven, met name in hogere functies. Tegen deze achtergrond werden bepaalde salarisschalen gewijzigd, zodat de onderneming op de arbeidsmarkt concur rerend bleef. In verband met de voortgaande groei van de organisatie werd opnieuw veel aandacht besteed aan opleiding en bijscholing van medewerkers. Bij de bijscholing van afdelingschefs werd veel aandacht besteed aan het omgaan met zogenaamde in-store computers. De acquisitie van een drietal winkels heeft tot extra opleidingsactiviteiten aanleiding gegeven. Er werd voor de tweede maal een carrièredag gehouden voor de medewer kers die geïnteresseerd zijn in een verdere loopbaan bij de onderneming. De belangstelling hiervoor was groot en mede daarom zal in 1988 opnieuw zo'n dag worden gehouden. De communicatie met de medewerkers werd verder verbeterd door de uit gifte van een personeelsblad en het toenemende gebruik van video. Begin 1988 is een driemaandelijks video-nieuwsmagazine voor de medewerkers gestart. Bij enkele Giant-winkels hebben de vakbonden in 1987 acties onder nomen om de medewerkers te bewegen lid te worden. Overigens hadden deze acties geen resultaat.

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 20