33 Voorraden Waardering geschiedt tegen verkrijgings- c.q. ver- vaardigingsprijs met toepassing van het fifo-stel- sel, of tegen marktwaarde indien deze lager is. Rekening is gehouden met een relatief geringe aftrek wegens het risico van incourantheid en met de mogelijkheid van een daling van de grondstof- fenprijs. Liquide middelen Onder de kasgeldbeleggingen is een beperkt bedrag opgenomen aan obligaties. Deze worden gewaardeerd tegen verkrijgingsprijs of, zo die lager is, tegen beurskoers per balansdatum. Passiva Egalisatie WIR-premies Genoten WIR-premies worden verantwoord op de rekening egalisatie WIR-premies en worden in ter mijnen, die overeenkomen met de afschrijvingster mijnen van de desbetreffende activa, ten gunste van het resultaat gebracht. De nog te incasseren WIR-premies zijn in de balans onder de vorderingen opgenomen. Voorziening voor latente belastingen De op basis van tijdelijke verschillen tussen com merciële en fiscale winst bepaalde belastingvorde ringen en -verplichtingen worden berekend op ba sis van de ultimo boekjaar geldende belastingtarie ven. Het saldo van de vorderingen en verplichtin gen wordt tegen nominale waarde opgenomen. Winst- en verliesrekening Algemeen Baten en lasten worden toegerekend aan het boek jaar waarop deze betrekking hebben. Omzet Dit betreft de omzet aan derden, inclusief de omzetbelasting begrepen in de omzetten van win kels in Nederland. Netto-omzet De omzet exclusief omzetbelasting. Kostprijs van de omzet Hieronder zijn begrepen de aanschaffings- c.q. ver- vaardigingskosten van de verkochte produkten, de kosten van inkoop, opslag, transport, alsmede in terne handling. Verkoopkosten Dit betreft uitsluitend de directe kosten verband houdende met de verkoop en promotionele activi teiten. Algemene beheerskosten Alle niet hiervoor genoemde kosten. Baten uit deelnemingen Deze post betreft hoofdzakelijk dividenden van niet-geconsolideerde deelnemingen. Belasting naar de winst Voorzien wordt de belasting die op basis van het resultaat voor belastingen direct of latent is ver schuldigd. Aandeel derden Dit betreft het aandeel van derden aandeelhouders in het resultaat na belastingen van geconsolideer de deelnemingen.

Jaarverslagen | 1986 | | pagina 35