Toelichting op de gecombineerde balans en winst- en verliesrekening van Ahold Algemeen Daar de gewone aandeelhouders Ahold nv krach tens de participatievoorwaarden tevens participant zijn in het vermogen van de Stichting Ahold Inter nationaal, hierna ook wel aangeduid als Ahold Internationaal, zijn de geconsolideerde gegevens van Ahold nv met die van de Stichting Ahold Inter nationaal gecombineerd. De gecombineerde jaarstukken zijn ontstaan door samenvoeging van: a. De groepsjaarrekening van Ahold nv. In de con solidatie zijn alle vennootschappen opgenomen waarin het Ahold-belang rechtstreeks of middellijk 50% of meer bedraagt, exclusief de joint ventures. Het aandeel van de overige aandeelhouders in het vermogen en het resultaat is op de balans en winst en verliesrekening afzonderlijk vermeld. De geconsolideerde deelnemingen zijn afzonder lijk vermeld op pagina 54; b. De jaarrekeningen van de onder de Stichting Ahold Internationaal rechtstreeks of middellijk res sorterende vennootschappen. Deze vennootschappen zijn eveneens vermeld op pagina 54. Waardering en resultaatbepaling Algemene grondslag De waardering van de activa en passiva en de bepa ling van het resultaat geschieden volgens een stel sel gebaseerd op historische verkrijgingsprijs. Voorzover bij de afzonderlijke posten niet anders is vermeld, zijn de activa en passiva op nominale waarde gewaardeerd. Aanvullende informatie op basis van de actuele waarde is opgenomen op pagina 41. Vreemde valuta Vorderingen en schulden in vreemde valuta, voort vloeiende uit normale bedrijfsactiviteiten, worden omgerekend tegen de geldende koersen. Hieruit voortvloeiende koersverschillen worden ten gunste c.q. ten laste van de winst- en verliesrekening gebracht. \an de in de consolidaties en combinatie begrepen jaarrekeningen luidende in vreemde valuta, wor den de bedragen van de balans omgerekend tegen de ultimo van het boekjaar geldende koersen; de bedragen van de winst- en verliesrekeningen wor den omgerekend tegen de per kwartaal vastge stelde gemiddelde koersen. Voor de omrekening van de dollar werden de navolgende koersen gehanteerd: 1986 1985 f f Balans 2,2225 2,8040 Resultatenrekening: le kwartaal 2,6655 3,6593 2e kwartaal 2,5275 3,5127 3e kwartaal 2,3247 3,1945 4e kwartaal 2,2627 2,9180 De bij deze omrekeningen ontstane koersverschil len worden, rekening houdend met een transactie ter dekking van deze koersrisico's, rechtstreeks ten gunste c.q. ten laste van het eigen vermogen gebracht. Belastingen De in de winst- en verliesrekening opgenomen belasting naar de winst wordt berekend uitgaande van de commerciële winst, de voor dat jaar gel dende belastingtarieven en rekening houdend met verschillen tussen de commerciële en de fiscale winst. Latente belastingverplichtingen/-vorderingen uit hoofde van verschillen tussen commerciële en fis cale winst worden gesaldeerd verantwoord onder de post 'Voorziening voor latente belastingen'. De actuele belastingschuld is opgenomen onder de post 'Overige kortlopende schulden'. Balans Activa Immateriële vaste activa Door Ahold nv betaalde dan wel ontvangen good will bij verkrij ging of vervreemding van deelnemin gen wordt rechtstreeks ten laste c.q. ten gunste van het eigen vermogen gebracht. De geactiveerde immateriële vaste activa hebben hoofdzakelijk betrekking op de Amerikaanse ven nootschappen. Door Ahold Internationaal betaalde goodwill bij verkrijging van deelnemingen wordt voor de ver krijgingsprijs geactiveerd en lineair afgeschreven in 10 jaar. Immateriële rechten worden lineair afgeschreven in 5 jaar. Materiële vaste activa De waardering vindt plaats op basis van de verkrij gingsprijs, rekening houdend met afschrijvingen. De afschrijving wordt bepaald door de geschatte levensduur, rekening houdend met de residuwaarde. De toegepaste afschrijvingspercentages zijn in het algemeen: Bedrijfsgebouwen en terreinen 2-5% Idem, niet in gebruik genomen 0% Machines en installaties, gemiddeld circa 12%2% Andere vaste bedrijfsmiddelen (inch verbouwingen), gemiddeld circa 121/2% Bij verkoop van onroerend goed wordt het per saldo behaalde resultaat ten gunste van het eigen vermogen gebracht alvorens tot winstverdeling wordt overgegaan. Deelnemingen De deelnemingen zijn gewaardeerd tegen verkrij gingsprijs, onder aftrek van voorzieningen, zoda nig dat de in totaal opgevoerde waarde nagenoeg overeenkomt met de intrinsieke waarde, dan wel lagere bedrijfswaarde. Leningen/vorderingen De leningen en vorderingen zijn opgenomen tegen nominale waarde onder aftrek van nodig geoor deelde voorzieningen. De renteopbrengst is opge nomen onder ontvangen interest.

Jaarverslagen | 1986 | | pagina 34